Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-11-2019 10:32

III. Uluslararası Ekmek Festivaline Somuncu Baba Ekmeği ile katılıyoruz

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara´da yapılacak olan festivale Aksaray Somuncu Baba Ekmeği ile katılacak.

III. Uluslararası Ekmek Festivaline Somuncu Baba Ekmeği ile katılıyoruz

İçerik olarak dünyada bir ilk olan festivalde buğday ve ekmeğin on bin yıllık hikâyesi çok farklı anlatımlarla işlenecek. Türkiye'nin önde gelen ekmek üreticilerinin yanı sıra 17 farklı ülkenin de kendi ekmeklerinin tanıtacağı festival 3 gün boyunca 10.00 ve 20.00 saatleri arasında Çankaya´da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde ziyarete açık olacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Çankaya´da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinliğe Aksaray´ın da Somuncu Baba Ekmeği ile 3.kez katılacağını belirtti.

İlimizin Manevi Mihmandarı Somuncu Baba´nın temsili olarak festivale katılan protokol ve misafirlere ekmek dağıtacağını belirten Doğan, Aksaray Valiliği adına oluşturulacak stantta Somuncu Baba Ekmeği ve Aksaray ile ilgili tanıtım materyallerinin dağıtılacağını ifade etti. Doğan, 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan III. Uluslararası Ekmek Festivaline Somuncu Baba´nın talebesi Hacı Bayram-ı Veli´nin şehri Ankara´da katılımın sağlanacağını ve Aksaray´ın en iyi şekilde tanıtılacağını sözlerine ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA