Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 09-12-2019 10:32

İndirimlere sakın inanmayın!

2019 Yılının son günlerine geldiğimiz bu günlerde geçtiğimiz hafta başlayan Muhteşem Cuma indirimleri yıl sonu indirimleri adı altında devam ediyor. Ancak indirim kampanyalarında yapılan araştırmalar da vatandaşların lehine bir fırsat olmadığı ortaya çıkmaya başladı.

İndirimlere sakın inanmayın!

Tüm dünya genelinde gelenek haline gelmeye başlayan Kasım ayının son Cuma'sı yapılan indirim kampanyaları geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de yapılmış ancak yapılan araştırmalarda indirimli fiyatların sadece söylemlerde olduğu ortaya çıkmıştı. Tartışılmasına rağmen çok miktarda ürün satışı yapılarak yerel esnaflar perişan edilmişti. Yapılan alışverişlerde ürünlerin büyük bölümü ayıplı çıkmasına ve ürünlerin ulaşımında sıkıntıların çıkmasına rağmen ülkemiz genelinde yıl sonu indirim adı altında firmaların kampanyaları devam ediyor. Bir çok vatandaş ürünlerle ilgili yaptıkları araştırmalarda ürün fiyatlarının eskisiyle aynı olduğunu ortaya çıkartmış ve indirimin aslında etiket oyunundan kaynaklı olduğunu açıklamıştı. Bu kadar olumsuzluğa rağmen hızlarını alamayan sanal mağazalar dünya genelinde bir gün yapılan indirim kampanyasını yıl sonuna kadar uzattığını açıkladı. Aralık son fırsat adı altında yapılan reklamların kandırmaca olduğunu belirten mağdur vatandaşlar ise açıklamalarında; “Son yıllarda indirim adı altında tüketicilere tuzaklar kurulmaya başlandı. Dünya genelinde Kasım ayının son Cuma'sı yapılan indirimler bir gün sürerken ülkemizde bu süre şimdilerde yıl sonuna kadar uzatıldı. İndirimde olduğu belirtilen ürünlerle ilgili iyi araştırma yapılsın. Bir çok ürünün aslında satış fiyatı indirim yapılan miktarken etiket oyunları ile ürün daha garklı fiyattan gösterilerek indirim yapılıyormuş gibi reklama sunuluyor. Bu ürünleri sipariş verenlerin büyük bölümü siparişten sonra durumu anlayarak ürünleri geri iade etseler de firmalar bu durumdan ciddi karla elde ediyor. Ürünlerin gelişleri esnasında da ciddi sorunlar yaşanıyor. Özellikle kargo firmaları artık ürünleri teslim etmekte ciddi sıkıntılar yaşadığından müşterileri merkezlerine bekliyorlar. Bir çok ürünün de faturalarında sıkıntılar yaşanıyor. Sanal mağazalardan alışveriş yapmak isteyen hemşerilerimizi piyasa konusunda araştırmaya davet ediyoruz. Lütfen bu türden indirim oyunları karşısında dolandırılmayın. En iyi alışveriş yerleri görerek aldığımız yerel esnaflarımızdır” dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
Leland 2 hafta önce
I went to https://moneythink.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "The complaint filed today is a necessary step in the process to assure that the terms of the merger agreement are met as required and that we do everything possible to get the transaction closed promptly," Armes said.
Greenwood 2 hafta önce
I'm not interested in football https://korean-fan.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Authorities said 29-year-old Shelly Lynn Chartier, of Easterville, Manitoba, posed as Andersen to communicate with underage girls and also pretended to be other people to talk to the tattoo-covered basketball player.
Sofia 2 hafta önce
I came here to work http://analogforestry.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The second man only appears once a week. I respect this man: clearly he plays football after work, as he wears shorts and an old T-shirt – whatever the weather – and a pair of shin pads protruding from striped socks. As soon as the train doors open, he springs from the carriage and sprints off to join the game, wherever it is. Now that’s commitment for you!
Rogelio 2 hafta önce
Where's the postbox? http://blogs.ubc.ca/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Clashes also broke out between al-Qaida fighters from a group calling itself the Islamic State in Iraq and the Levant and Kurdish rebels trying to push back their advance in the northern border province of Azaz, the Observatory reported.
Markus 2 hafta önce
Not available at the moment https://veritas.co.za/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "This is the season for consumer tech updates and whether you sell a product or it's free everyone wants to look fresh ahead of the Christmas shopping season," said Sarah Rotman Epps, an analyst at the tech consultancy Forrester.
kvmcylts 1 ay önce
vRmSdL kzyeoppxdety, [url=http://mbjiwtngkvcl.com/]mbjiwtngkvcl[/url], [link=http://tigpywzgkrpo.com/]tigpywzgkrpo[/link], http://svjkhcjbhpnn.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA