Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 02-06-2020 17:42

İŞKUR’DAN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE 65.000 TL HİBE DESTEĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra ZÜMRÜT SELÇUK öncülüğünde yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında; engelli vatandaşlarımız aktif işgücü programlarından ve hibe destekleri projelerinden etkin bir şekilde yararlanıyorlar. İŞKUR olarak amacımız verilecek desteklerle birlikte kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak amacıyla hibe destekleri sunmaktır.

İŞKUR’DAN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE 65.000 TL HİBE DESTEĞİ

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik olarak hibe desteği programları yılda iki kez düzenlenmektedir. Bu doğrultuda son 3 Proje çağrı döneminde 179 Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşımız 50.000 TL'ye kadar hibe desteğinden yararlanarak farklı sektörlerde  kendi işlerinin patronu oldular.

Yeni Çağrı döneminde de (2020/2.dönem) yeni engelli ve eski hükümlü girişimci adayları için müracaat tarihi 08 Haziran 2020 olup, son müracaat tarihi 17 Temmuz 2020'dir.

DESTEKLENECEK PROJELER

Desteklenecek Projeler başlıca; Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Eski hükümlülerin kendi işini kurmasına yönelik projeler, Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumlu sağlanmasına yönelik projeler, Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırıcı mesleki eğitimle yönelik projeler ve korumalı işyeri desteğine yönelik projelerdir.

KİMLER BAŞVURACAKLAR

Kimler başvuru yapabilir; Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları iş yerleri, Üniversiteler, Belediyeler, Kamu kurumları, kendi işini kurmak isteyen engelliler ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlüler.

65.000 TL'YE KADAR HİBE DESTEĞİ

Dezavantajlı gruplarda yer alan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlara verilen 50.000 TL’ye kadar Hibe Desteği 65.000 TL’ye çıkarıldı. Böylece engelliler için kuruluş işlemleri amacıyla 5.000 TL, İşletme gideri desteği için 15.000 TL, Kuruluş desteği için 45.000 TL olmak üzere toplamda 65.000 TL'lik hibe desteği mevcuttur. Eski hükümlü vatandaşlarımıza ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kurulacak işyeri için gerekli olan giderleri kapsayan kuruluş desteği verilecektir.

2020 /1. DÖNEMİNDE 13 PROJE ONAYLANDI

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne son çağrı döneminde müracaat eden 10 engelli ve 3 eski hükümlü vatandaşımızın projeleri onaylanarak 65.000 TL'ye kadar hibe desteği sağlanacaktır. Böylelikle son dönemde toplam 179 Engelli ve eski hükümlü kendi işinin patronu oldu. Yeni girişimcilerimize 6. Engelliler zirvesinde hibe çeki dağıtım töreni gerçekleştirilecektir. Ayrıca 6. Engelliler zirvesinde meslek edindirme kursları kapsamında belge ve başarılı engelli sporculara ödüller verilecektir.

HİBE DESTEĞİ SON MÜRACAAT TARİHİ 17 TEMMUZ 2020

Hibe projelerinden ön koşulu olan Girişimcilik kursları için e-devlet üzerinden müracaat gerçekleştirerek girişimci adayları 4 günlük sürecek uygulamalı girişimcilik eğitimi kurslarına online katılmak için e-devlet’e müracaat etmeleri gerekmektedir. Proje sahipleri projelerini 17 TEMMUZ 2020’ye  kadar İŞKUR'a teslim edeceklerdir. 2020 yılı 2. Dönem Başvuru Rehberine Eski Hükümlü ve Engelli vatandaşlarımız bizzat İŞKUR'a gelip ulaşabilecekleri gibi www.iskur.gov.tr adresinden duyurular kısmından ulaşabilirler.

NELER SÖYLENDİ?
@
Gerald 3 hafta önce
How many more years do you have to go? https://eurostreaming.estate/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "At the same time, I'm not going to let my personal goals come in the way of our team goals," McCarron said. "Your program and team starts to fall off when you're not team-oriented and you're into personal goals. That's the ingredient for failure right there."
Walker 3 hafta önce
Where did you go to university? https://rugby.psu.edu/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The Ultra Pixel Camera has new sensors that gather 300 percent more light than traditional smartphone camera sensors improving low-light shooting and minimizing motion blur. . The Optical Image Stabilization (OIS) stabilizes video. The camera has BSI sensor with a Pixel size 2.0 µm and Dedicated HTC ImageChip 2.
Adolph 3 hafta önce
I was born in Australia but grew up in England https://rebel-uitvaart.nl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The bill still has to be passed in the Senate and signed by President Barack Obama before becoming law. The Senate Banking Committee is expected to introduce a similar measure in September, though it is uncertain whether the language to cut exports by 1 million barrels a day will survive.
Fausto 3 hafta önce
There's a three month trial period http://navdanyainternational.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "It could be that we walk (move) more on the MSF side, but it could be that the repo rate will do some of the walking. I want to be at this point entirely neutral on what the next step would be. It would be dependent on economic conditions," he told a media briefing.
Marcelino 3 hafta önce
Could you ask him to call me? https://ngk.nl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com It’s a real change of pace for Cranston, who plays teacher-turned-meth maker Walter White on AMC’s “Breaking Bad.” The series, which won a best drama Emmy Award last weekend, airs its season finale on Sunday.
xoycbnkaah 4 hafta önce
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?
ougfuoplmx 1 ay önce
HHnauv sfwrwifrgidk, [url=http://jkobnggjwfdo.com/]jkobnggjwfdo[/url], [link=http://cpxgahjwhngb.com/]cpxgahjwhngb[/link], http://aunhuqjeqxkf.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA