AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-10-2018 11:38   Güncelleme : 12-10-2018 11:38

“Kadınlarımızın çabaları takdire şayan”

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez özellikle şehit aileleri ve yakınları ile girişimci kadınlara verdiği destekle dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

“Kadınlarımızın çabaları takdire şayan”

Sosyal anlamda oldukça aktif bir görüntü sergileyen Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, girişimci kadınlara verdiği ciddi desteği sürdürmeye devam ediyor.

“Ekonomik hayatta iş kadınları varlığı daha da artmalı” düşüncesini ön planda tutan Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez iş kadınları ziyaretine devam ediyor. Bayan Pekmez; kendi işinin patronu iş kadınlarının ekonomik hayattaki varlığının daha da artması gerektiğini belirterek Aksaray’da meslek edindirme kurslarına katılan daha sonra devletin sağladığı imkanlarla kendi işinin patronu olan çok sayıda kadının bulunduğunu bunun memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Yeşim Pekmez beraberinde Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ ile 2 yıldır ev yemekleri üzerine açtığı işyerinde patron olan Hatice Uludağ’ı ziyaret etti.

Migros yanında açtığı Ehli Keyif Ev Yemekleri adlı işyerinde ziyaret ettiği Uludağ ile görüşerek bir süre sohbet eden Pekmez Uludağ’dan işi hakkında bilgi aldı.

Kadınların iş kurma konusunda ürkek davrandığını ancak sayıları çoğalan kadın patronların çok iyi bir örnek olduğunu belirten Bayan Pekmez; istekli bayanların devletin kadınları ekonomik hayata dahil etmek için sunduğu imkanlardan kolaylıkla yararlanabileceklerini söyledi.

Bu konuda meslek edindirme kursları, işbaşı eğitim programları, pozitif ayrımcılık yapılarak iş fikri ve kendi işyerini açmak isteyen kadınların yararlanabileceği destekler bulunduğuna dikkat çeken Yeşim Pekmez; “Allah devletimize zeval vermesin. Devletimiz halkının her alanda gelişmesi için gayret gösteriyor. İmkanlar sunuyor. Bunları iyi değerlendirmek lazım” dedi.

Ziyareti nedeniyle Yeşim Pekmez’e teşekkür eden İş kadını Hatice Uludağ kadınların sunulan imkanlardan mutlaka yararlanması gerektiğini ifade etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA