Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-02-2019 13:46   Güncelleme : 13-02-2019 13:46

Kara’dan Sağlıkta KARA Tablo

Türk Sağlık Sen Aksaray Şube Başkanı Taner Kara, Aksaray’daki sağlık ve sorunları ile ilgili yaptığı açıklamada iç karartan bir tablo çizdi. Kara; sağlıkta binasından personeline kadar her şeyin sorunlu olduğunu, siyasete sırtını dayayan personelin de sorunların gitgide büyümesinde en önemli faktörlerden birisi olduğunu söyledi.

Kara’dan Sağlıkta KARA Tablo

Türk Sağlık Sen Aksaray Şube Başkanı Taner Kara son yıllarda Aksaray'da sağlık alanında yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Sağlık sisteminde yaşanan sorunların personel rejimi açısından çöküşe neden olduğunu anlatan Kara "Son yıllarda ilimizde sağlık alanında çok ciddi sıkıntılarımız vardır. Aksaray sağlık sistemi çevre illere bakıldığında her geçen gün kan kaybediyor. Özellikle personel rejimi açısından bir çöküş yaşanmaktadır. Tüm ilçelerimizde beldelerimizde bu sıkıntılar mevcutken özellikle sağlık sistemimizin can damarı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu sorunlar çeşitlilik göstermektedir. Bildiğiniz üzere büyük umutlarla geçte olsa yapılan yeni hastane binamız şehrin ihtiyacına cevap verememiş daha şimdiden yeni bir hastane binası yapılması konusu kamuoyunda konuşulmaya başlanmıştır" dedi.

"Sadece Bina Yapmak Yetmiyor"

Yeni hastane binalarının tek başına yeterli olmadığına değinen Kara; "Ancak bu süreçte görülmüştür ki yeni binalarınız da olsa bir değil on tane hastanenizde olsa sağlık çalışanı olmayan olsa da yetersiz olan, mutsuz olan değer verilmeyen sağlık çalışanları ile başarı sağlama şansınız yoktur. Mevcut haliyle sağlık çalışanları canla başla çalışmaktadır ancak ne takdir görmektedir nede maddi olarak doyum sağlamaktadır. Unutulmamalı ki bu şehir hepimizin bu çalışanlarda şehrimizin emektarları. En kötü anımızda sizlerin, bizlerin hayata tutunması için tüm olumsuzluklara rağmen özveri ile çalışmaktadırlar. Ancak hastanemizde ki personel açığı had safhaya ulaşmıştır. Mevcut personelinde yanlış personel rejimine kurban edilmesi sorunları katbekat artırmaktadır.

Liyakati olan kalifiye personelin hak ettiği yerlerde çalıştırılmaması torpili olanın yan gelip yatması diğer çalışanlarımız da huzursuz etmekte olup iş barışını zedelemektedir. Hastanemizde ciddi bir hemşire açığı varken halen il sağlık müdürlüğü gibi valilik gibi kurumlara masa başına hemşire ebe görevlendirilmesi çalışanların devlete olan güvenini yıkmakta adalet ilkesi yara almaktadır ve maalesef bu siyaset ve bürokrasi eliyle yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Uyardı!

Kara; hekim yetersizliği ve uzman doktor ataması talebini de dile getirerek "Bazı branşlarda görülen hekim ihtiyacının giderilmesi için ilimiz milletvekillerinin Sağlık Bakanı ile görüşüp Aksaray’ın ihtiyacı olan uzman doktorların ve hemşire, ebe sağlık personeli eksikliğinin giderilmesi elzemdir. Çünkü çevre illerden nüfusumuz fazla olmasına rağmen sağlık personeli sayısı olarak çok gerideyiz. Lakin gün geçmiyor ki hastanemizden istifa eden, tayin zamanı tayin isteyip Aksaray dan ayrılan hekimlere ve sağlık personeline rastlamayalım. Doktoru, Hemşiresi Ebe’si neden Aksaray da çalışmak istemiyor neden tayin olup gitmek istiyor. Acaba neden? Nedenlerini araştırıp bir yolunu bulup sağlık personeline sahip çıkmak Aksaray’ın ve Aksaray’lının önceliği olmalı diye düşünüyoruz. İl Sağlık Müdürü, Hastane Başhekimi ve yönetimi ayrıca idareci olan sendikacılar, siyasiler bu sorunun nedenlerine eğildiler mi? Şayet, buna sebep olanlar tesbit edilip gereği yapılmaz ise görünen o ki istifalar, tayin istemeler ve huzursuzluk devam edecek, ne yazık ki Aksaray ve Aksaraylı kaybedecek. Hastane içerisinde devam eden huzursuzluk sendikal ayrımcılık, eşitlik ve adalet ilkesinden yoksunluk devam ettiği müddetçe bu fırtınayı durdurmak zor olacak gibi. Devlet, kesinlikle gücünü bir takım gruplarla (vakıf, dernek, sendika) paylaşmamalı. Bu tarz yapılanmaların çalışanlar üzerinde baskı oluşturup, hastane koridorlarında cirit atmasına müsaade edilmemelidir. Yeni paralel çetelere izin verilmemelidir" uyarısında bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
gwpcpxlp 3 gün önce
NtUwfN xkltqbcdakju, [url=http://jjgsuwnvhxvq.com/]jjgsuwnvhxvq[/url], [link=http://ymkabekszjwt.com/]ymkabekszjwt[/link], http://jzxrpwksgofg.com/
gedwvoutoj 3 hafta önce
57QoiJ yfsmkwtscbyu, [url=http://jqirfekhwbab.com/]jqirfekhwbab[/url], [link=http://rycttpjbfwxg.com/]rycttpjbfwxg[/link], http://yjwwnhlatrkt.com/
Colin 1 ay önce
In a meeting https://www.monblogdefille.com/blog/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The new contract that Heins signed in May tripled hiscompensation to an estimated $55.6 million if there is a changeof control at BlackBerry, up from $18.9 million previously,according to a securities filing on May 21.
Monty 1 ay önce
Who's calling? http://bioresonanz-sollenau.at/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "For family banks, we believe memories of rich valuationsbeing offered remains vivid, and as such, we believe pricingwill have to be extremely competitive to entice potentialsellers," Bank of America Merrill Lynch said in a report.
Earle 1 ay önce
On another call http://dcrustm.ac.in/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Shepherded by a strike-breaking gang, Liebowitz joined a group of treadle-pushers who left their stifling lower East Side tenements in mid-July and journeyed to the cool Catskills, where a factory in Hunter was operating with scab labor.
Orville 1 ay önce
Languages https://www.wikibiodata.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "Denzel was always asking me what I was doing, but I didn't want to share that information with him," he added. "Nobody knew, because I felt like I don't like to count my chickens before they hatch, so I didn't want to say that I was doing it until I actually finished it. What if I said I'm doing this and I didn't finish it?"
Benedict 1 ay önce
This is your employment contract http://enca.edu.gt/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "Imagine trying to bring up a comprehensive immigration bill with amnesty in front of House Republicans – the right-wing tea party would go crazy," he says. "The president would truly like to get a comprehensive bill done but knows that's virtually impossible, so why not spend the next couple months trying to destroy the Republican Party with Hispanic voters?"
avxucfdrs 2 ay önce
xde2P7 xjdiuqdfiggs, [url=http://cclexwywzmng.com/]cclexwywzmng[/url], [link=http://fxvdweqbshka.com/]fxvdweqbshka[/link], http://kpmgmjkywezd.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA