AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-12-2018 19:02   Güncelleme : 21-12-2018 19:02

Kaşlı TBMM de Aksaray’ın sesi oluyor

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, TBMM deki Bütçe Görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmalar ile Aksaray’ın acil ihtiyaçları ve Aksaray’a karşı yapılan haksızlıkları dile getirmeyi sürdürerek Aksaray’ın Sesi olmaya devam ediyor.

Kaşlı TBMM de Aksaray’ın sesi oluyor

 

İktidar Partisi dışındaki partilerin Aksaray Milletvekilleri, özellikle Bütçe Görüşmeleri sırasında TBMM de yaptıkları konuşmalarla Aksaray’ın sorunlarını dile getirmeye ve TBMM de çözüm bulmaya çalışma çabalarını aralıksız sürdürüyorlar.

Aksaray Milletvekili olarak partisi adına ya da kendi adına yaptığı konuşmalarda Aksaray’ın sadece eksiklerini dile getirmekle kalmayan MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, bugüne kadar Ak Parti’nin en yüksek oy aldığı illerden birisi olmasına karşın Aksaray’a ve Aksaray Halkına karşı yapılan haksızlıkları da TBMM deki konuşmalarında sürekli dillendiriyor.

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı geçtiğimiz Çarşamba Günü TBMM de 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısının 13. Maddesi, gelir ve giderlere ilişkin diğer hükümler üzerine yapılan görüşmelerde de söz alarak; Aksaray'ımızla ilgili 24 Haziran seçimlerinde seçim beyannamemizde verilen sözlere ilişkin öneriler (1. Aksaray-Hasandağı Askeri Acemi Birlik Getirilmesi 2. Aksaray'a uluslararası standartlarda futbol stadyumu yapılması) ve 68 Aksaray Belediyespora karşı yapılan olumsuzlukları kürsüden dile getirdi.

2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısının 13. Maddesi, gelir ve giderlere ilişkin diğer hükümler üzerine partisinin görüşlerini dillendirdikten sonra kalan sürede Aksaray ile ilgili konuşan Kaşlı şunları söyledi: “

Bütçe görüşmelerimizin sonlarına yaklaşırken konuşmamın kalan bölümünde memleketim olan Evliyalar Şehri Aksaray’ımız ile ilgili bazı tekliflerimizi dile getirmek istiyorum.

15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain kalkışmadan sonra yapılan yorum ve analizlerde Başkentimiz Ankara’nın içinde ve çevresinde bulunan Askeri Birliklerin konumlarının ne kadar riskli olduğu çok net ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda askeri alanların şehir dışına taşınmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini biliyor ve bu konunun ülkemizin güvenliği açısından önemli olduğunu buradan bir kez daha ifade ediyorum. Başkentimiz Ankara ile 1,5-2 saat mesafede bulunan memleketim Aksaray, konumu itibarıyla kuzeyi güneye bağlayan E90 karayolu ve batıyı doğuya bağlayan yolların kesişim noktasında bulunması hasebiyle günün 24 saati Türkiye’nin her yerine ulaşımı rahatça sağlanabilmektedir. Ülkemizin güzide şehirleri olan Kayseri, Bolu ve Isparta’da ki dağ komando tugaylarından örnekle Aksaray Hasan Dağı’nın eteklerine Dağ komando tugayı getirilmesini talep ediyoruz. Bütçesini görüşmekte olduğumuz 2019 yılına az bir zaman kalmışken, Cumhur İttifakına %76 ile destek veren Aksaraylı hemşerilerim Milli Savunma bakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan bu müjdeli haberi bekliyor.

Dile getirmek istediğim bir diğer husus ise futbol takımımız Aksaray’da maçlarını 2-5 bin arası seyirci kapasiteli ve şeref tribünü üzeri açık olan bir stadyumda oynamaktadır. Bu stadyum maalesef şehir stadı niteliklerini taşımamakta ve Aksaray’ımıza yetmemektedir.

İhtiyacımız kapsamında Aksaray’ımıza Manisa-Akhisar stadyumunun benzeri yeni bir futbol stadyumu yapılmalıdır.  Aksaray ilimizde uluslararası futbol müsabakalarına uygun yeni bir futbol stadyumun yapılması için yaklaşık 6 yıl önce Milli Emlak’tan Aksaray-Konya yolu üzeri 125 dönümlük arazi tahsis edildiğini biliyoruz.

Ancak bugüne kadar yatırım programına alınmadığı ve de herhangi bir işlem yapılmadığı için bu konun önemle gündeme getirilmesini gerekli görmekteyiz…

Yeri gelmişken Aksaray Belediyespor’umuz üzerinde oynanan kirli oyunlara da değinmek istiyorum. Aksaray Belediyesporumuz, Spor toto bölgesel lig 5 grupta ilk devreyi lider tamamlamıştır. Fakat bazı odakların şampiyonluğumuzu engellemeye yönelik girişimleri olduğunu görmekteyiz. Kötü niyetli bu girişimlere karşı Aksaray şehri olarak, takımın büyük ve manevi gücü olan taraftarımız ile birlikte hareket edeceğimizin ve siyah beyazlı camiamızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA