AKSARAY
Giriş Tarihi : 16-12-2018 15:37   Güncelleme : 16-12-2018 15:37

“Keşke rakiplerimiz çok daha güçlü olsa”

Basın Mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen MHP Kurmayları, Belediye Başkan Adayları Sefer Alkan’ı tanıttılar. İl Başkanı Çölgeçen, MHP Milletvekili Kaşlı ve Başkan Adayı Alkan birer konuşma yaparken, MHP nin Başkan Adayı Alkan; “Yarışacağımız rakipler keşke çok güçlü isimler olsa” diye konuşarak kendisine olan aşırı güvenini ortaya koydu.

“Keşke rakiplerimiz çok daha güçlü olsa”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Teşkilatı aday tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan, MHP İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, Kamu-Sen Başkanı Taner Kara, MHP Merkez ilçe Başkanı, MHP Kadın Kolları başkanı Ülkü Ocakları başkanı ve basın mensupları katıldı.

MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı konuşmasında; “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi siyasi partililerimiz aday tespit, aday adaylığı süreci yaşıyor. Her siyasi partinin kendine özgü bir takvimi var. Bizim aday adaylık sürecimizde bitti. Genel merkezimiz gecen hafta itibariyle Aksaray adayımızda belirlendi. Bu esnada bu süreçte 6 kişi teşkilatımıza ve genel merkeze Aksaray belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Genel merkezimizin değerlendirmesi, teşkilatlarımızın tavsiyesi, liderimizin oluru ile uzun yıllardır birlikte siyaset yaptığımız 2003 yılında Aksaray MHP merkez ilçe yönetiminde görev yaptığımız,2009 seçimlerinde meclis üyesi adayımızdı. 6 Ocak tarihinde milletvekilleriyle birlikte aday tanıtım programımız olacak. Mazbatamızı aldıktan sonra sahalardan hiç çekilmedik, hep sahalardayız, olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı AV. Mustafa Çölkesen; “15 Aralık itibariyle genel merkezimizde belediye başkanlarının başvuru süreci tamamlanmış olup, Aksaray’daki 22 belediyemizin tamamına adaylarımız başvurularımızı yapmışlardır. Bu başvurular neticesinde bazı belediye başkan adaylarımız belli olup, bunların bir tanesi de Aksaray belediye başkan adaylığıdır. MHP’nin üretken belediyecilik anlayışıyla 3,5 ay sonra Aksaray belediyesi tanışacaktır” diye konuştu.

Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan ise,“1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita bölümünden mezun oldum. Şehircilik ve planlama üzerinden yüksek lisansımı tamamladım 2 yıl İstanbul’da bölge planlamada kontrol mühendisi olarak çalıştım. 2000 yılından itibaren Aksaray’da inşaat mühendisliği kurdum. 18 yıldır valiliğin arkasında hizmet verdik. Belediyecilik benim işim. Ben belediye’yi tanıyorum. Benim işim imar planı. Bu şehri en iyi imar edecek biri varsa emin olun ki benim. Şehrimizin en büyük problemi imar problemi. Hala ilçe statüsündeki stajyerlerin çizmiş olduğu planla devam ediyoruz. Artık şehrin önünün açılması gerekiyor. Şehrimiz 15 yıldır kaybetmiştir. Şehrimiz öksüz ve yetimdir. Bu şehirde yaşamazsan proje üretemezsin. Artık şehirler birbirleriyle yarışıyorlar. Belediye’de öncelik şeffaflık, hesap verilebilirlik ilkelerinin bulunmasını isterim. Ekip ruhu önemlidir. Ben çözüm üreten, merkez odaklı çalışmak istiyorum. Burada yaşayan ve burada yaşlanan insanlarla birlikte yönetmek istiyoruz. Aksaray tesadüflere terk edilemez, maceralara sürüklenemez. Tecrübesiz ellere bırakılamaz. Bu şehre sevdası olmayanın ellerine bırakılamaz “diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA