AKSARAY
Giriş Tarihi : 31-03-2019 22:49   Güncelleme : 31-03-2019 22:49

Kıl payı DİNÇER

Kesin olmayan ilk sonuçlara göre Aksaray Belediye Başkanlığını Ak Parti Adayı Evren Dinçer en yakın takipçisi MHP Adayı Sefer Alkan’a karşı bin 500 civarında oy farkı ile kazandı.

Kıl payı DİNÇER

 

Yaklaşık 3 aylık Yerel Seçim Maratonu dün akşam sandıkların sayılması ile sona erdi. Seçim; beklendiği gibi Ak Parti Adayı Evren Dinçer ile MHP Adayı Sefer Alkan arasında kıyasıya bir yarış halinde sürdü. Yine beklendiği gibi her iki partinin adayı da 45 bin oy sayısına erişemedi. Ak Parti Adayı Evren Dinçer bin 500 civarında bir oy farkı ile 5 yıllığına Aksaray Belediye Başkanı oldu.

Merkez dışında kalan 7 ilçenin 6 sında Ak Parti’nin adayları kazandı. Ortaköy, Eskil, Sultanhanı, Sarıyahşi, Gülağaç ve Güzelyurt’ta Ak Parti’nin adayları ipi göğüslerken Ağaçören’de başkanlık koltuğuna bu kez MHP Adayı oturdu. En sürpriz sonuç ise Taşpınar Kasabası ile Yeşilova Kasabası’nda yaşandı. CHP nin Kalesi olarak bilinen Taşpınar’da son dakika aday çıkartan Ak Parti Başkanlığı CHP nin elinden alırken, Yeşilova’da seçilmesine garanti gözüyle bakılan Ak Parti Adayı az bir farkla seçimi MHP ye kaptırdı.

Gazetemiz baskıya gittiği saatlerde henüz İl Genel Meclis Üyelikleri ve Belediye Meclis Üyelikleri sayımı sonuçlanmamıştı. Ancak gazetemiz baskıya hazırlanırken elimize geçen sonuçlara göre Merkez İl Genel Meclisi Üyeliklerinin 3 Ak Parti- 3 MHP- 1 İYİ Parti olmaacağı şeklindeydi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA