Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 29-04-2019 14:42   Güncelleme : 29-04-2019 14:42

Muhtarlardan hesap mı sorulacak?

Ak Parti Teşkilatı’nın Belediye Başkanı Evren Dinçer’e makamında yaptıkları hayırlı olsun ziyaretinde konuşulan bir konu gündeme bomba gibi düştü. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Aksaray Merkez Belediyesi’ni kazanmasına rağmen hatırı sayılır bir oy kaybı yaşayan Ak Parti Teşkilatı’nın Dinçer’in Makam Odası’nda oy kaybına gerekçe olarak muhtarları işaret ettikleri ve “Muhtarlardan Hesap Soracağız” dedikleri öğrenildi.

Muhtarlardan hesap mı sorulacak?

Yerel Seçimlerin üzerinden 1 ay geçmesine karşın dip dalgaları halen yayılmaya devam ediyor. 3 buçuk aylık seçim süreci boyunca olağanüstü efor sarfeden partilerin yöneticileri yavaş yavaş seçim sonuçlarının hesap muhasebelerine eğilmeye başlamış görünüyorlar.

31 Mart Yerel Seçimlerinin Aksaray Merkez’de en çok konuşulan 2 partisi seçimi kazanan Ak Parti ve 1238 gibi az bir fark ile seçimi kaybeden MHP olurken, seçimi kaybeden MHP de bir durgunluk hakim. Buna karşı Aksaray Merkez Belediye Başkanlığını kazanan Ak Parti’de ise durum tam tersine. Seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen ertesinde başlayan Teşkilatın ne zaman değişeceği kulisleri geçen 1 aylık sürede hız kesme yerine artarak sürmeye devam ediyor. Teşkilat konusunda Ak Parti’nin 2 Aksaray Milletvekilinin de değişik görüşlerde olması Teşkilatın değişip değişmeyeceği tartışmalarının daha da alevlenmesine neden oluyor.

Ak Parti Teşkilatının değişip değişmeyeceği seks shoptartışmalarının bu kadar büyümesine gerekçe ise 2 maddeden oluşuyor. Bunlardan ilki Ak Parti Teşkilatının yerel seçim çalışmaları sürecinde gerekli çalışma yapmadıkları gibi neredeyse seçim kaybetmeyi ister bir tavır sergiledikleri iddiaları olurken, 2 madde ise bu iddiaları desteklemek adına ortaya konulan ve seçimin kazanılmasına karşın yaşanılan Yüzde 20 ye yakın oy kaybının gerekçe gösterilmesi.

Ak Parti Teşkilatının değişmesini isteyenler bu gerekçeler ile Genel Merkez başta olmak üzere Aksaray’da da çalışmalarını sürdürürken, Ak Parti Yönetimi ise gerekli çalışmayı yaptıklarını, hatta gerekli çalışmanın ötesinde ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini ileri sürerek oy kaybının sorumluluğunun başka yerlerde aranması görüşündeler. Ak Parti Teşkilatı ve Yönetimi açıkça olmasa da oy kaybına gerekçe olarak başta yaşanan ekonomik sıkıntıyı ön plana getirirken bunun yanı sıra Ak Parti içerisinde AKP liler olarak nitelenmeye başlayan muhaliflerin bu işin sorumlusu olduğunu yine açık şekilde olmadan dile getiriyorlar.

Ancak Ak Parti Teşkilatı ve Yöneticilerinin bir süre önce Belediye Başkanı Evren Dinçer’e yaptıkları hayırlı seks shop olsun ziyareti sırasında dile getirdikleri bir başka gerekçe oy kaybına sorumlu aranması konusunda ileri sürülen iddiaların üzerine tuz biber ekmiş görünüyor. Ak Parti Yöneticilerinin Evren Dinçer’in makamında dile getirdikleri ve oy kaybından mahalle muhtarlarını sorumlu tuttukları sözler ziyarette bulunan teşkilat üyelerinin bir kısmından da destek bulurken yöneticilerin; “Muhtarlardan Hesap Soracağız” sözleri çok uzun süre tartışılacak gibi görünmesinin yanı sıra Ak Parti ve muhtarlar arasındaki ilişkilerin de yeniden gözden geçirilerek ciddi bir sıkıntı yaşanacağı izlenimi veriyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA