AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-11-2019 10:28

Nihat Bebek yaşama tutunabilecek

3 yaşında yaşama tutunma mücadelesi veren ancak maddi yetersizlik nedeni ile zor durumda olan Lösemi hastası Nihat Bebeğin imdadına ‘Biz68Aksaraylıyız’isimli sosyal medya hesabı yetişti. Sosyal Medya Hesabından Nihat Bebeğin durumunun paylaşılmasının ardından başta Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy olmak üzere pek çok kişi Nihat Bebeğe destek olmaya başladı.

Nihat Bebek yaşama tutunabilecek

‘Biz68Aksaraylıyız’ isimli Sosyal Medya Hesabı, 3 yaşındaki lösemi hastası bir çocuğun yaşama tutunabilme mücadelesinde çok büyük bir katkı sağladı.

3 yaşında Lösemi hastası olan Nihat Karakuzu isimli bebek yaşam mücadelesi verirken, ailesinin maddi sıkıntı içerisinde olması bu mücadelede Nihat bebeğin aleyhine olmaya başladı. Nihat Bebeğin babası Hikmet Karakuzu’nun çocuğunun hastalığı nedeni ile sık sık Konya’ya gidip gelmek zorunda kalması nedeni ile 3 ay önce çalıştığı yerde işine son verilmesi ise Küçük Nihat’ın tedavisini daha zor hale getirince, çocuğun ve ailenin durumunu bilen birisi ‘Biz68Aksaraylıyız’ isimli Sosyal Medya Sayfasından aşağıdaki yardım çağrısından bulunmuş: “Yardımsever bütün Aksaraylıların, Allah Rızası için 3 yaşındaki LÖSEMİ hastası olan Nihat Bebeğe Yardım etmelerini diliyorum.

Nihat; fakir, durumu olmayan bir ailenin 3 çocuktan en küçüğü. 2.5-3 yaşlarında, Konya’da tedavi görüyor. Her hafta beyaz ve kırmızı kan için 2 kere Konya’ya gitmek zorundalar ve ailenin durumu yok. Baba Hikmet Karakuzu 3 aydır işsiz.

3 ay önce çocuğunu sürekli hastaneye götürüp getirmek zorunda olduğu için işine son verilmiş. Ortanca oğlunun okuduğu okul kendi aralarında para yardımı toplayıp yol parası için destek olmaya çalışıyorlar. Allah rızası için sizler de duyarsız kalmayın. Hepimiz elimizden geleni yapalım. Nihat bebeğin yerinde bizim evlatlarımız da olabilirdi. Rabbim cümlemizin evladını esirgesin. Rabbim Nihat Bebeğe sağlık, sıhhat, şifa versin.

Lütfen siz de duyarsız kalmayın. Kimin gönlünden ne koparsa; kira yardımı, elektrik, su yardımı, gıda yardımı, giysi yardımı yapmak. En önemlisi de ailenin Nihat Bebeğin tedavisi için paraya ihtiyacı var. Maddi yardım yapmak isteyenler aileye ulaşsın lütfen. Baba: Hikmet Karakuzu. İletişim: 05388501354.”.

Sayfada yayınlanan yardım çağrısına ilk yanıt ve destek Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’dan geldi. Altınsoy yapılan yardım çağrısının altında paylaştığı mesajda ilgili yerler ile görüşüldüğü ve gereken desteğin sağlanacağını yazdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA