AKSARAY
Giriş Tarihi : 23-11-2019 10:48

“Öğretmenlerimiz, Medeniyetin Varisleridir”

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında öğretmenleri; “Medeniyetin Varisleri” olarak tanımladı.

“Öğretmenlerimiz, Medeniyetin Varisleridir”

Öğretmenlerin yaşamları boyunca; “Hayatın merkezine insanı al ve İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışı ile hareket ettiklerine de dikkat çeken Vekil Aydoğdu açıklamasında şu sözlere yer verdi:“Hayatın merkezine insanı alan”, ”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında en büyük emek öğretmenlerimizindir.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır. Bu nedenledir ki hedeflerimize erişebilmemiz konusunda en büyük vazife öğretmenlerimize düşmektedir.

 Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden; sevgi ve fedakârlık timsali olan öğretmenlerimiz, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetleriyle adeta istikbalimizi de şekillendirmektedirler.

Milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan öğretmenlerimizin kıymetiharbiyesinin farkında olan aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öğretmenlerimizi baş tacı etmeye devam edecektir.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde, yurt içinde ve dışında türlü zorluklara rağmen fedakârca görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.

Bilvesile, bu uğurda canını feda eden Şehit Aybüke öğretmen ve terör saldırılarında, vazife başında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.”.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA