AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-11-2019 10:30

Öğretmenlerin coşkulu günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Aksaray Kültür Merkezi’nde coşkulu bir kalabalık eşliğinde kutlandı.

Öğretmenlerin coşkulu günü

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere armağanı olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve protokol üyelerinin katılımıyla Aksaray Kültür Merkezi’nde coşkulu bir şekilde kutlandı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’na Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin koyulması ile başlanan tören, AKM’ de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından İl Milli Eğitim Müdürü Kartal’ın günün anlam ve önemi üzerine yaptığı konuşmayla devam etti. Törende söz alan Vali Ali Mantı, ‘’ Öğretmenler ve öğrenciler üzerinde oyun oynanmasına izin vermeyiz. Ülkemizin kanunları, hukuku ve topyekûn hepimiz bu tür davranışların karşısındayız. Kimse kimsenin üzerinde değildir. Hukukun üzerinde hiçbir şey yoktur. Kamu kurum ve kuruluşlarını kimse dedikodu malzemesi yapamaz, bu kurumları bunlara malzeme etmek çirkinliklerin en çirkinidir.’’ ifadelerini kullandı. Aday öğretmenlikleri biten öğretmenler yeminlerini ederken, yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Hediyelerin takdimini Aksaray Valisi Ali Mantı yaptı.

Törenin devamında Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan orkestra, davetlilere birbirinden güzel Türk Halk Müziği parçalarını seslendirdi. Tören sırasında rahatsızlık geçiren bir öğrenciye ise çevredeki basın mensupları ve hemen ardından AKM’ de hazır bulunan 112 ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 2 saat süren tören, bu konserin ardından son buldu. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA