Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 17-12-2019 10:02

Okul kütüphaneleri öğrencilerin vizyonunu geliştiriyor

Okullarda öğrencilerin eğitim ve öğretim çalışmalarında son derece faydalı olan ve özellikle sınav ve gelişmelerini sağlayan kütüphaneler öğrencilerin ufkunu açıyor. Son yıllarda Türkiye genelinde hemen her okulda çeşitli kütüphaneler açılırken, açılan kütüphaneler öğrencilerden de yoğun ilgi görüyor. Bu kapsamda Aksaray'da 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde okullarda Z Kütüphane ismi verilen zenginleştirilmiş kütüphaneler açılıyor.

 Okul kütüphaneleri öğrencilerin vizyonunu geliştiriyor

Aksaray Merkez Ortaokulunda Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve eğitim camiasının katılımı ile Z Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Bir hayırsever tarafından desteklenen ve son çıkan kitaplardan oluşturularak 2023 kitapla öğrencilerin hizmetine açılan kütüphane öğrenciler tarafından da mutlulukla karşılandı.

“Biz çocuklarımızın okumalarını istiyoruz”

Açılışta bir konuma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, çocukların okumalarını geliştirmesinin son derece önemli olduğunu hatırlatarak, “Bir hayırseverimiz tarafından desteklenen bir Z Kütüphane çalışını yapıyoruz. 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde 2023 kitap buraya bağışlandı. Kitaplarımız hem son dönemde yazılan kitaplarımız olduğu gibi klasiklerde var. Burada dünya klasiklerinden de var. Çocuklarımızın seviyesine uygun. Yani özellikle o önceki klasik kütüphane anlayışından ziyade, biliyorsunuz eskiden kütüphanelerimiz de ansiklopedi türü kitaplar olurdu. Ama şimdi tamamı okumaya yönelik. Çocuklarımızın okumalarını geliştirmesi için. Okumaya da çok ehemmiyet veriyoruz. Çünkü, okuyan öğrencilerimiz hem Türkçe kelimeleri daha iyi kullandığı gibi diğer sayısal dersleri de daha iyi anlamasına neden oluyor. Çünkü, zihin dünyası gelişiyor. O yüzden biz çocuklarımızın okumalarını istiyoruz. Bu kitaplar da çocuklarımızın seviyesine uygun kitaplar. Her okulumuzda bir kütüphane var ama özellikle Z Kütüphane dediğimiz zenginleştirilmiş kütüphaneyi tüm ilimizde yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

“Kütüphaneler eğitimimize yol açıyor”

Ortaokul öğrencisi Dilara Göktaş (14), kütüphanelerin eğitimlerinde çok faydalı olduğunu belirterek, “Test çözmemize falan kitaplarımız çok faydalı oluyor. Kitap okumak faydalıdır yani” diye konuştu. Bir diğer öğrenci Hatice Kaya (14), “Kitapların bize, hem kelime dağarcıklarımız gelişiyor, burada test çözüyoruz, ders çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Ortaokul öğrencisi Ezgi Yaşa (14), “Kütüphanedeki kitaplar bizim eğitimimizde daha çok yol açıyor. Daha çok kelime dağarcığımızı geliştiriyor” ifadelerini kullandı. Öğrenci Sevde Yavrucu (13) ise, “Kitap okumak hem hızlı okumamıza, soruları daha iyi yapmamıza yardımcı oluyor. Kelime dağarcığımız geliştiğinden dolayı kelimelerin anlamlarını daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor. Bence kütüphanenin olması çok iyi bir şey. Sürekli kütüphanede test çözüyoruz, kitap okuyoruz. LGS'ye hazırlanmak için bile çok iyi bir imkan” dedi.

“Amacımız öğrencilerimizin geleceğe bakış açısını geliştirmek”

Okul Müdürü Niyazi Maraşlıoğlu, “Bugün Aksaray Merkezde bulunan Aksaray Ortaokulumuzda bir hayırseverimiz tarafından 2023 eğitim vizyonuna uygun kütüphanemizin açılışını gerçekleştirdik. Öğrencilerimize büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz güncel, Milli Eğitim Bakanlığımızın onayladığı kitaplarla kütüphanemizi donattık. Z Kütüphane açılışımızı gerçekleştirdik. Amacımız öğrencilerimizin 2023'e giderken vizyonlarını değiştirmek, geleceğe bakış açılarını geliştirmek, okuyan, okuduğunu anlayan, anladığını da hayatında uygulayan öğrenciler yetiştirip çağın gereklerine, donanımlarına sahip öğrenciler yetiştirmek” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Enoch 2 hafta önce
Thanks funny site https://ordremk.fr/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Of course it’s annoying to see something fundamentally tacky drape itself in the colours of a noble art form. You have to hand it to the Classic Brits – they know they have to stir a little "real" classical music into the mix, to give themselves a fig-leaf of legitimacy. But they want to keep it a minimum. So one older statesman gets a gong (Daniel Barenboim, winner of the Male Artist of the Year), while the other artists who might actually give the evening some musical interest are confined to the “nominated” bin.
Whitney 2 hafta önce
Enter your PIN https://nadra.gov.pk/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The Dow Jones Industrial Average was up 2.65 points,or 0.02 percent, at 15,454.50. The Standard & Poor's 500 Index added 4.84 points, or 0.29 percent, at 1,681.10, and theNasdaq Composite Index rose 9.22 points, or 0.26percent, at 3,607.72.
Lyndon 2 hafta önce
I've come to collect a parcel http://kpt-kurgan.ru/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Hull told lawmakers that processing of these applications was delayed because higher-ups wanted more time to review them. He called that an unusual level of oversight in his experience with 48 years of service with the agency.
Jose 2 hafta önce
Accountant supermarket manager http://uneminutededanseparjour.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Years ago, the word “retarded” emerged as the enlightened substitute for such cruel terms as “feeble-minded” or “mongoloid.” Today, however, it is considered a form of denigration, having been replaced by the clumsy but now conventional “developmentally disabled.” There is no particular logic to this evolution. But it’s a social fact. Unless you’re looking to give gratuitous offense, you don’t call someone “retarded.”
Graham 2 hafta önce
What qualifications have you got? https://germanlawarchive.iuscomp.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "To their credit, House Republicans responded to their constituents by pushing to defund this unworkable, un-affordable and unfair law," said Mike Needham, chief executive for Heritage Action. "Unfortunately, their leverage is being severely undermined by many of their Senate colleagues who do not share their determination."
nyosyjt 1 ay önce
MNCPsw mwvwcrfxjiqm, [url=http://dgaiigkntyqc.com/]dgaiigkntyqc[/url], [link=http://kzvbsotwiwlh.com/]kzvbsotwiwlh[/link], http://cikhllyahcan.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA