Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 04-12-2019 11:43

Önlem almaya gerek duyulmuyor

Bazı inşaatlarda, özellikle de mantolama yapılan yerlerde kurulan iskeleler için hiçbir önlem alınmaması, üstelik te bunun gerek araç gerekse yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde yapılması hem araçları hem de yayaları tehlikeye düşürüyor. Ancak ne çalışma yapanlar ne de çalışılan yerlerin sahipleri bu dunumu pek fazla umursamıyor.

Önlem almaya gerek duyulmuyor

Sadece çalışanlar ya da çalışılan yerlerin sahipleri değil, bu konuda önlem aldırması gereken yetkililer de aynı vurdumduymazlığın içerisindeler.

Geçtiğimiz günlerde Aksaray'ın en yoğun caddelerinden birisi olan Bediüzzaman Caddesi'nde hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yapılan restore çalışması objektiflerimize takıldı.

Aksaray'ın en kalabalık AVM'si ve kent meydanının birleşim noktası olan caddede bu denli özensiz ve önlemsiz yapılan çalışma akıllara neden önlem alınmadığı sorusunu getirdi. Restorasyon yapılan işletmenin kaldırıma kurduğu inşaat iskelesinin çevresinde herhangi bir koruyucu önlem veya uyarı işaretinin bulunmayışı, kaldırımı kullanan birçok vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye attı. Birkaç gündür devam eden çalışmayı yetkili kimselerin nasıl görmediği ise merak konusu oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA