AKSARAY
Giriş Tarihi : 08-11-2019 09:57   Güncelleme : 08-11-2019 14:36

Piyasa durgun değil esnaf durgun

Cam işinde durgunluk yaşanıyor. Bunun sebebi her sektörde olduğu gibi bu sektörde de büyük balık küçük balığı yutuyor.

Piyasa durgun değil esnaf durgun

Esnaflar, ekonomik durgunluğun yanı sıra kendi sektörlerindeki bazı büyük firmaların kendilerine bir anlamda yaşam şansı tanımaması nedeniyle de ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirtiyorlar.

Durgunluğun ya da işlerin kötü gittiğini söylemelerinin tek nedeninin ekonomik sıkıntıya bağlanamayacağını belirten Aksaray’da cam çerçeve işi yapan bir esnaf yaşadıkları sıkıntıları şöyle özetliyor:

 “Piyasayı kendimiz durgun hale getiriyoruz. Esnaf dediğin çalışıp emek vermezse işlerin durgun olacağı kaçınılmazdır. Ben burada cam, çerçeve işi yapıyorum. Akmek ve Halk Eğitim kurumlarına da çerçeve temin ediyorum. Çerçeveleri Hatay, İstanbul, Konya’dan alıyorum. Aksaray’da bu ürünlerin imalatı yapılamıyor. Bunun sebebi yüksek miktarlar gerektiriyor olması. Cam işinde durgunluk yaşıyorum bunun sebebi her sektörde olduğu gibi bu sektörde de büyük firmalar küçük firmaları öldürüyor. Buda biz küçük esnafları etkiliyor. Eleman çalıştırmakta da sıkıntılarımız var. Herkes ucuza mal etmek için yabancı uyruklu eleman çalıştırıyor. Esnaflarımız da kendi vatandaşlarımızı çalıştırırsa bizim vatandaşımız daha azimle ve istekle çalışırsa yabancı uyruklu elemanlara ihtiyacımız olmaz piyasalar da canlılığını korur.”. HaberFoto: Meryem SELÇUKER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA