Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 19-03-2019 00:19   Güncelleme : 19-03-2019 00:19

“Sadece zafer değil, Kahramanlık Destanı”

18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir açıklama yayınlayan Aksaray Barosu Başkanı R. Erhan Toprak, Çanakkale’nin sadece zafer değil tüm Dünyayı hayran bırakan bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

“Sadece zafer değil, Kahramanlık Destanı”

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan Toprak’ın; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 104.Yıldönümü nedeni ile yayınlamış olduğu kutlama mesajı şöyle: “Aziz milletimizin vatan sevgisiyle, birlik ve beraberlikle, cesaretle, onurla ve inançla bağımsızlık yolunda büyük fedakârlıklar göstererek kazandığı, tarihin o güne kadar tanık olmadığı “Çanakkale Zaferi” bundan tam 104 yıl önce gerçekleşmiştir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi; Kurtuluş savaşının kazanılmasına zemin hazırlayan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, bir ulusun bir coğrafyayı nasıl vatan yaptığının ispatlandığı gündür. Çanakkale Zaferi, bin bir zorluk ve yoklukla verilmiş bir varoluş kavgasıdır.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ve yüce Türk Ordusunun cesareti azmi ve fedakârlığı ile çağın en modern donanımına sahip olan düşman kuvvetlerine karşı yazdığı kahramanlık destanının, bir millete vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak bertaraf etmesinin 104.yıldönümünü kutluyoruz.

 

Atalarımızın, bağımsızlığın ve özgürlüğümüzün simgesi şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan devletimizi, cumhuriyetimizi, Çanakkale Zaferini kazanan bu ruhu koruyarak bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu büyük zaferi “Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir.” cümleleri ile ifade etmiştir. Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruh ve gurur duyguları ile Çanakkale Zaferinin 104.Yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Domenic 2 hafta önce
Stolen credit card https://www.icriforum.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com No deal emerged from a 90-minute meeting between PresidentBarack Obama and Republican leaders, but talks continued intothe night in an effort to reopen the government and avert apossible U.S. debt default.
Leonardo 2 hafta önce
I'm sorry, she's http://www.americanoil.com.br/site/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "It looks much better than expected. It is good to see thatrevenue is better than expected," said Alan Lancz, president ofAlan B. Lancz & Associates, an investment advisory firm based inToledo, Ohio. "It seems like the outlook is favorable so far."
Jessie 2 hafta önce
I'd like a phonecard, please https://rna.ao/rna.ao/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com It was flying from the resort island of Los Roques to the capital Caracas in January 2013 when it disappeared. The small aircraft was found in June by an American oceanographic ship with specialist equipment.
Ronnie 2 hafta önce
What sort of music do you listen to? https://gtisoft.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The legislative process has always been about numbers. Generally, the numbers that have meant most are vote counts – does a bill have the votes to pass? Party leaders were voter-herders – astute in measuring support for a bill and sometimes artful in their ability to navigate it to passage – and their party whips helped make sure the cattle stayed in line.
Claudio 2 hafta önce
I was made redundant two months ago http://synergyfm.com.np/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The first bullet was the dismantling of an organization with talented people knowledgeable and devoted to public diplomacy – i.e., informing key foreign "publics" about the United States. Personal exchanges, fellowships, magazines, film, radio, TV and later the Internet were all among the means and media used.
pqoinwdda 1 ay önce
sagy0p hslofcancyrv, [url=http://xhhpwwekldzy.com/]xhhpwwekldzy[/url], [link=http://kdbpkbkhdmpe.com/]kdbpkbkhdmpe[/link], http://xmauxbmnzhew.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA