AKSARAY
Giriş Tarihi : 19-03-2019 00:19   Güncelleme : 19-03-2019 00:19

“Sadece zafer değil, Kahramanlık Destanı”

18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir açıklama yayınlayan Aksaray Barosu Başkanı R. Erhan Toprak, Çanakkale’nin sadece zafer değil tüm Dünyayı hayran bırakan bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

“Sadece zafer değil, Kahramanlık Destanı”

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan Toprak’ın; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 104.Yıldönümü nedeni ile yayınlamış olduğu kutlama mesajı şöyle: “Aziz milletimizin vatan sevgisiyle, birlik ve beraberlikle, cesaretle, onurla ve inançla bağımsızlık yolunda büyük fedakârlıklar göstererek kazandığı, tarihin o güne kadar tanık olmadığı “Çanakkale Zaferi” bundan tam 104 yıl önce gerçekleşmiştir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi; Kurtuluş savaşının kazanılmasına zemin hazırlayan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, bir ulusun bir coğrafyayı nasıl vatan yaptığının ispatlandığı gündür. Çanakkale Zaferi, bin bir zorluk ve yoklukla verilmiş bir varoluş kavgasıdır.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ve yüce Türk Ordusunun cesareti azmi ve fedakârlığı ile çağın en modern donanımına sahip olan düşman kuvvetlerine karşı yazdığı kahramanlık destanının, bir millete vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak bertaraf etmesinin 104.yıldönümünü kutluyoruz.

 

Atalarımızın, bağımsızlığın ve özgürlüğümüzün simgesi şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan devletimizi, cumhuriyetimizi, Çanakkale Zaferini kazanan bu ruhu koruyarak bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu büyük zaferi “Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir.” cümleleri ile ifade etmiştir. Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruh ve gurur duyguları ile Çanakkale Zaferinin 104.Yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA