Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-11-2019 10:09   Güncelleme : 12-11-2019 10:11

Sigaraya Zam Varda Tütüne Yok Mu?

 Bu yıl cep acıtan sigara zamlarından sonra vatandaş yoğun biçimde tütüne yöneldi. Haliyle tütün satan işletmelerin biraz yüzü gülse de, yıl içerisinde makarona gelen zamlar da hem vatandaşın hem de satıcının moralini bozdu.

Sigaraya Zam Varda Tütüne Yok Mu?

Sigaraya gelen zam tütün rağbetini artırdı ama; bu işin bir de aması var. Sigara zamlarının ardından tiryakilerin yoğunlaştığı adrıs olan tütün satıcıları ise sigaraya yapılan zamların kendi işlerine olumlu yansıdığını ancık tütün ürünlerine yapılan zamlar ile ucuz diye tercih edilen tütünün de fayıtını artırdığını belirterek şunları söylüyorlar:

“Her sigara markasının kendine göre bir alıcı kitlesi var ve her alıcının da kendine göre bir geçim derdi var. Haliyle gelen zamlar bazı alıcıları üzdü bazı alıcıların da umurunda olmadı. Üzülen kesim bize yöneldi, bizde bazıları aradığı tadı buldu bulamadı derken zaten bizim de alıcı kitlemiz karıştı. Eskiden daha kaliteli ve ne istediğini bilen bir kitlemiz varken şuan kafalar karışık. Bazı müşterinin cebindeki para tütüne bile yetmiyor, bizde mağdur olmasın diye yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bizlere de zam geliyor !

Her yıl makarona, tütüne, nargile tütününe ayrı zam geliyor. ÖTV zamlarıyla paralel ilerliyoruz. Böyle giderse sigara fiyatlarını yakalarız.

Vatandaşın tepkisi de haklı;

Vatandaş topluca alacağını alıyor, uzun sürede uğramadığı oluyor. Bi geliyor ki makarona zam gelmiş haliyle sinirleniyor. Haksız da değiller.

2019'un sonuna doğru elbette fiyatlar da değişiklik olacak!

Malum yıl sonu zamlarını hepimiz biliyoruz, bizim de aldığımız duyumlara göre zam olacak. ÖTV ile paralel ilerleyeceğiz.

Zamların sigara bıraktırma gibi bir fonksiyonu yok!

Yapılan her zam içicilerin moralini bozsa da, tiryakiler sigara içmekten vazgeçmiyor. Tiryakilerde tek değişiklik paket sigara yerine biraz daha ucuz olan tütüne yönelmek oluyor.

Biz bu zamların nereye ne kadar gideceğini bilmiyoruz , kepenk kapatan ahbaplarımız var. Evine ekmek götüremeyen arkadaşlarımız var. Bir tek sigara değil kira, elektrik, su, doğalgaz zamları da cep yakıyor. Yasam kalitemiz düştükçe düşüyor. Umarım bu sıkıntılardan kurtuluruz.”. HaberFoto: Aslıhan DEMİRER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA