Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 20-12-2019 11:35

“Sonunda kazanan biz olacağız”

Türk Metal Sen Aksaray 1 Nolu Şube Başkanı, Türk  İş İl Temsilcisi Muhterem Taşdemir Türk Metal Sen ile MESS arasında anlaşmazlıkla sonuçlanan toplu iş sözleşmesi çalışmalarını gündeme taşıdı.

“Sonunda kazanan biz olacağız”

Taşdemir MESS firması ile ekim ayında başlayan toplu iş sözleşmesi müzakereleriyle ilgili 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda basın açıklaması düzenledi. Meydandaki açıklamaya Türk Metal üyeleri katıldı. Sendika adına açıklamayı yapan Taşdemir toplu iş sözleşmesi müzakereleri öncesi işçilerin eksiklerinin tespit edildiğini ifade etti. Taslağın üyeler tarafından oluşturulduğunu ifade eden Taşdemir “Mess'e verilen ve üyemizin namusu gibi sahip çıktığı bu taslak aslında kendi taslağıdır. O taslak, bizim de onurumuzdur, Türk Metal'e emanettir” dedi.

“Uyuşmazlık zaptı tuttuk”

Taslak üzerinde uzlaşılamadığını ifade eden Taşdemir “Müzakerelerin 5. oturumunda uyuşmazlık zaptı tuttuk ve masadan kalktık. Oysa biz, Türk Metal olarak, gerçekten de üzerinde uzlaşılabilecek bir taslak vermiş, masaya da uzlaşmak için oturmuştuk. Ancak muhatabımızdan aynı yaklaşımı göremedik” ifadelerini kullandı. MESS tarafından enflasyon kadar zam önerildiği belirtilen açıklamada “Üyemizin hayır dediği hiçbir şeyi kabul etmeyeceğiz. Tamam diyene kadar mücadele edeceğiz. Tamam diyene kadar direneceğiz. Direne direne kazanacağız. Biz Türk Metal olursak, bilin ki zafere ulaşırız. Biz eminiz ve zafer bizim olacak. Zafer direnen emekçinin, direnen Türk Metal'cinin olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun”  ifadelerine yer verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA