AKSARAY
Giriş Tarihi : 01-05-2018 13:46   Güncelleme : 01-05-2018 13:46

“Sözüm; KAŞLI SÖZÜ”

Dün parti binasında çok kalabalık bir partili grubu eşliğinde aday adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yapan Ramazan Kaşlı, Aksaray’dan Milletvekili seçilmesi halinde 1 ayağının Ankara’da, 1 ayağının ise sürekli Aksaray’da olacağına dair KAŞLI SÖZÜ verdi.

“Sözüm; KAŞLI SÖZÜ”

Aday Adaylığını açıklaması ile hem kendi partisi içerisinde hem de diğer partilerde tüm siyasi hesapların yeniden gözden geçirilmesine neden olan MHP Eski İl Başkanı Ramazan Kaşlı, dün parti binasında çok kalabalık bir partili grup eşliğinde aday adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasına toplantıya katılan katılmayan herkesi selamlayarak başlayan Kaşlı, Aksaray Milletvekili olmaktan çok Aksaray’ın Milletvekili olmak için bu yola çıktığını belirterek bu konuda KAŞLI SÖZÜ verdiği açıklamasında şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz 3 aylarda bugün idrak edeceğimiz Mübârek Berat Kandili'nin sizlere, ailelerinize, Aksaray'ımıza, ülkemize ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kıymetli kardeşlerim; Malumunuz olduğu üzere bir çok alanda olağanüstü durumlar yaşanan ülkemizin içinde bulunduğu durumun bir an önce düzelmesi öncelik amacıyla siyasi irade erken seçim kararı almış bulunmaktadır. 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin tarihi önemine değinmek istiyorum. Öncelikle cennet vatanımız üzerinde oynanmak istenilen oyunları, kurgulanan planları, hain hesapları hafızalarımıza kazıyarak hepimiz şunu düşünmek zorundayız. Son 1 Kasım seçimlerinden bugüne geçen sürede MHP TBMM' de olmasaydı, 15 Temmuz akşamı Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri de diğer siyasi partilerin liderleri gibi bir pozisyon alsaydı, bugün nasıl bir Türkiye'de yaşıyor olacaktık. Yaşayıp yaşamayacağımızı, demokrasi ile yönetilip yönetilmeyeceğimizi bilmiyorum ancak önümüzdeki seçimlerin halkımızın hür iradesiyle yapılamayacağını hepimiz adımız gibi biliyoruz. İşte bu sebepten dolayı önümüzdeki dönemde Ülkemizin ülkücü hareketin yönetimine, TBMM 'nin MHP'nin en az 301 vekiline her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var.

Bunun için önümüzdeki 55 günde başta ailelerimizden, akrabalarımızdan, arkadaşlarımızdan ve koşularımızdan, başlayarak, çarşıda, pazarda, manavda markette ve kaldırımda karşılaştığımız, konuştuğumuz, uzaktan yakından tanıdığımız herkese şu soruyu sorarak oy istemek en doğal hakkımız da haddimiz de; MHP' nin TBMM' de 33 vekil yerine 333 vekille temsil edilmesinin Türkiye'mizin bekâsına, Milletimizin geleceğine, çocuklarımızın, torunlarımızın yarınlarına faydası ne olur, zararı ne olur? Sandığın başına vardığınızda elinizi vicdanınıza koyun, yüreğinize sorun, mühürü 3 hilale vurun, MHP'nin milli duruşunun hakkını verin. Tespit ve tavsiyelerinde bu kadar çok haklı çıkan, ancak sandık da hakkını alamayan bu dualı harekete hakkını teslim etmek için 24 Haziran'ın tarihi bir fırsat olduğunu anlatmak bu salonu varlığıyla şereflendiren her kardeşim için bir görevdir.

Değerli Dava Arkadaşlarım, Aday Adaylığı açıklamamın bu bölümünde hayatım boyunca hep imtina ettiğim, hep temkinli davrandığım, mütevazı olmaya çalıştığım bir konudan yani kısaca birazda kendimden bahsetmek istiyorum.

Hiç bir amaç TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ davasından, hiç bir makam ÜLKÜCÜ İRADE' den üstün değildir, inancıyla iyi niyet ve samimiyetle temsil ettiğim tüm makamların hakkını vermeye çalıştım, beni biraz yakın tanıyan herkes bilir ki hayatım boyunca makam kavgasında da, mevki kaygısında da olmadım. Üstlendiğim görevlerin zorluğuna, şartlarına, durumuna, konumuna kaygılanmadım, bedel-ödül hesabı yapmadığımı Allah'da Aksaray'da biliyor. Belediye Meclis Üyesi olurken, Belediye Başkan adayı olacağım aklımın ucunda dahi olmadığını, Hareketin Aksaray tarihinde en uzun süreli 6 yıl Merkez İlçe Başkanlığını yaparken de ileride İl Başkanlığı veya Milletvekili Adaylığı gibi bir düşüncem olmadığına, aktif görev almadığım dönemlerde aday olan her arkadaşıma tecrübelerimi aktardığıma, destek olduğuma, Liderimiz aleyhine şakayla dahi tek kelime laf söyletmediğime burada bulunan her ülküdaşım şahittir. Muhalefetin başkenti olarak adlandırılan Aksaray'da 793 günde neler yaşandığını hafızama yazdım, neler konuşulduğunu unutmadım, hiç kimseye kin tutmadım, hiç kimseyle polemiğe girmedim, cenaze ve düğün konusunda partili partisiz muhalif ayrımı yapmadım. Size, liderimize ve kendimize yakışan bir duruş ve davranışla teşkilâtımızı temsil edeceğimiz sözümü sabrımın en çok zorlandığı anlarda aklımdan çıkarmadan bugün huzurunuza vekiliniz olarak TBMM'de sizi temsil etme adına Aday Adayı oldum. ALLAH NASİP EDERSE, DEVLET BEY ONAY VERİRSE, MİLLET'DE OY VERIRSE 1 ayağımın Ankara'da, 1 ayağımın Aksaray'da, aklımın sizde olacağından asla şüpheniz olmasın SÖZÜM KAŞLI SÖZÜ!

Son olarak bu zorlu süreçte Size ve Aksaray'ımıza hizmete talip olan bütün aday adayı arkadaşlarımın Allah gönüllerine göre versin diyor, samimi saygılarımı sunuyorum.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA