AKSARAY
Giriş Tarihi : 24-12-2019 11:04

Tarih, yürek izi bırakan insanları konuşur

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” programı kapsamında, Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) düzenlenen etkinliğe Tarihçi Yavuz Bahadıroğlu konuk oldu.

Tarih, yürek izi bırakan insanları konuşur

Yolcu isimli etkinlikte öğrencilere seslenen Bahadıroğlu, hayata yürek izi bırakmanın önemine dikkat çekti. Her insanın ve dahi her canlının bu hayata bir ayak izi bıraktığını ama asıl olanın yürek izi olduğunu kaydeden Yavuz Bahadıroğlu, “Yolcu denilince; âlem-i ervahtan âlem-i berzaha olan yolculuk mu, kendi iç dünyamıza yolculuk mu, yoksa bildiğimiz hayat yolculuğu mu? Biz, bu programda kendi iç dünyamıza yolculuğu ve hayat yolculuğunu anlamaya çalışacağız. Bu bir konferans değil, sohbet ve muhabbettir. İki tip insan var derler; birincisi hayata ayak izi bırakan insan, diğeri de yürek izi bırakan insan. Tarih, yürek izi bırakan insanları konuşur, yüzlerce yıl sonra yürek izi bırakmış insanları tartışır; yerli ya da yabancı hiç fark etmez. Biz hayata yürek izi mi bırakacağız, ayak izi mi? Asıl olan buna karar vermek” dedi.

ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz'ün de takip ettiği etkinlik, TRT Sanatçısı Volkan Arslan'ın konseriyle tamamlandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA