AKSARAY
Giriş Tarihi : 18-12-2019 10:11

TOKİ başvurusuna yoğun ilgi

Dar gelirlileri ev sahibi yapmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen "100 Bin Sosyal Konut Projesi" vatandaşlarda büyük bir heyecan yarattı.

TOKİ başvurusuna yoğun ilgi

Aksaray'da TOKİ konutlarına başvuru yapmak isteyenler sabahın erken saatlerinden itibaren banka önünde beklemeye başladı. İstiklal Mahallesi'nde inşa edilecek olan TOKİ 950 konut için başvurmak isteyenler, başvurusu parasının yatırılacağı Ziraat Bankasına sabahın erken saatlerinden itibaren akın etti.

Sabah erken saatlerde bankaya gelip başvurusunu yapan Onur Güngör, “Daha önce hiç yazılmamıştım. İlk kez şansımı denedim. Organize sanayi bölgesinde bir fabrikada işçi olarak çalışıyorum. Devletimiz böyle bir imkân tanıdığı için çok mutluyum. Bankanın içerisi de dışarısı da bir hayli kalabalık. Sabah 6.30 geldim ve sıraya girdim. Şükür sıramı alarak yazıldım. Hayalim buradan sıfır bir ev alıp daha iyi bir yaşantı sürmek” dedi.

TOKİ konutlarına başvuran vatandaşlar,  “TOKİ konutlarının başvurularını duyduğumuz zaman içimize yine bir ümit doğdu. Hiç yoktan bu sayede kiracı olmaktan kurtulup, kira derdi nedir diye bir sorun çekmeyeceğiz. Bu dar gelirliler için büyük bir şans.

İnşallah bu sefer çıkar diye ümit ediyoruz. Burada bayağı bir yoğunluk var” diyen vatandaşlar, “Herkes TOKİ için başvuruyor. Bizlerin uzun süredir hayaliydi. İnşallah bu sefer çıkar diye ümit ediyoruz” diye konuştular.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA