Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-12-2019 10:12

TOKİ de sorun mu var?

2017 yılı içerisinde Cumhuriyet Mahallesi içerisinde başlatılan 8’inci etap TOKİ konutlarının 2010 yılına sayılı günler kala teslim edilememesi ve teslimle ilgili bir açıklama yapılmaması hak sahiplerinin tepkilerine neden olurken, “TOKİ de sorun mu yaşanıyor” sorusunu da beraberinde getiriyor.

TOKİ de sorun mu var?

TOKİ’nin 100 Bin konut projesine Aksaray merkezde yoğun ilgi devam ederken TOKİ’nin daha önce 2017 yılında başlattığı 8’inci etabın teslim edilememesi ve teslimle ilgili bir tarih verilmemesi tepkilere neden olmaya başladı. Yeni proje için en fazla 1,5 yıl süre veren TOKİ başkanlığının 8’inci etabı teslim edememesi üzerine konuşan hak sahiplerinden bazıları; TOKİ düşük gelirliler için gerçekten de ev sahibi olabilmenin tek yolu durumuna geldi. Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanılan 8’inci etaba yazıldık ve bize de bir daire çıktı. Bu evin yapımı devam ederken çekiliş yapıldı. 8’inci etabın 2019 yılı içerisinde teslim edileceği söylentileri bizleri mutlu etmişti. Ancak 2019 yılının son günlerine gelmemize rağmen yapımı tamamlanmış evlerin hiç birisi teslim edilmiyor. Evlerin sorunlarıyla ilgili bir açıklama yapılmıyor. Karşımızda muhatap yok. TOKİ merkezini aradığımızda bununla ilgili açıklama yapabilecek birilerine ulaşamıyoruz. Evlere girip bakmamız bile yasak. Çekilişte çıkan evin içerisine giremiyoruz bile. Binaların önünde bazen bir kişi ile inşaatın devam ettiği söyleniyor. Bu gecikme bizleri mağdur etmişken yeni yapılacak konutların en fazla 1,5 yıl içerisinde teslim edilecek olmasını da anlayamadık. Neredeyse 3 yıldır evleri teslim edemeyen TOKİ şimdi 1,5 sene içerisinde ev yapacakmış. Bizim evlerimiz ne zaman teslim edilecek. Bununla ilgili bir açıklama bekliyoruz. 2019 yılı bitti 2020’de belirsiz” derken Cumhuriyet Mahallesindeki konutlarda çevre düzenlemeleri hala devam ediyor. İnşaat sahasında çalışanlar açıklama yapmazken evlerin neden teslim edilemediği veya ne zaman teslim edileceği ile ilgili de bilgiye ulaşılamadı.

Yeni başlayacak olan TOKİ konutlarıyla ilgili başvurular da devam ediyor. Gerek ev fiyatları gerekse yeni TOKİ alanının yeri nedeniyle bu dönem TOKİ konutlarına ilgi geçtiğimiz döneme göre çok fazla. TOK’den ev sahibi olmak isteyenler E-Devlet üzerinden veya kamu bankalarından başvurularını yapabiliyorlar. Çarşı merkezinde bulunan banka şubelerinde yoğunluk fazlalaşınca banka şubeleri başvuruları diğer şubelerden almaya başladılar. Yapılacağı iddia edilen toplam 950 konutun büyük bölümü ise ilçe ve belde sınırları içerisine yapılacağından merkezde yapılacak konut sayısının beklentilerin çok altında kalacağı tahmin ediliyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
Juan 3 hafta önce
I'd like to apply for this job https://cifa-curacao.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "If this program is not effective, it has to end," Leahy said. He added that a list of classified details on the program's uses "does not reflect dozens or even several terrorist plots that Section 215 helped thwart or prevent, let alone 54 as some have suggested."
Norris 3 hafta önce
Get a job https://yscp.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Then-Secretary of Defense Leon Panetta lifted the exclusion on women serving in combat in January, following a lawsuit from the American Civil Liberties Union the previous November. Current secretary Chuck Hagel gave each of the service branches until January 2016 to complete the integration process. He will have to personally approve any positions that remain off limits.
Quintin 3 hafta önce
Until August https://aimermedia.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "My life is so overscheduled and I'm so 'under the gun' allthe time that I just need to unplug and take in the sounds andsights around me when I'm out running," Pulver says. "It's notlike I'm training for a marathon or anything, and I found thatmonitoring my every move was just sort of a waste of time."
Earle 3 hafta önce
I'd like to withdraw $100, please http://excalibur.edu.rs/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "The executive has enough powers," said Mercedes de Freitas, the head of the civil society group Transparency Venezuela. "We have to dilute its power in order to fight corruption, not give it more power."
Bryon 3 hafta önce
I've just graduated https://uca.com.sa/ar/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "Since the largest of these products which are index futuresand options expire on the open, the effect is most pronounced atthe open. However, with stock and ETF expirations, as well asindex rebalancing, occurring at the close, there can also besignificant impact on the close," said Ana Avramovic,derivatives Strategist at Credit Suisse in New York, in a noteto clients.
puaekxpssb 4 hafta önce
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?
ckvwpwqni 1 ay önce
dA8yAU xopkvhqesdqv, [url=http://tpjewhmwldnn.com/]tpjewhmwldnn[/url], [link=http://dahizrpljsew.com/]dahizrpljsew[/link], http://dnjbvmzvaqar.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA