AKSARAY
Giriş Tarihi : 26-12-2019 10:06

'Trafik canavarı olmayalım’

Aksaray Şoförler Odası Başkanı Ayhan Tüzün , "Yeni yıl gecesini evlerinin dışında geçirecek vatandaşlarımız alkollü iken araç kullanmasınlar" uyarısında bulundu.

'Trafik canavarı olmayalım’

Alkollü araç kullanımı nedeniyle birçok kaza meydana geldiğini belirten Tüzün, “Alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi olabilecek kazalar için önceden tedbir alın. Gece boyunca yapılacak kontrollerde alkollü araç kullandığı tespit edilenlerin hem ceza ödemek zorunda kalacaklarını hem de ehliyetlerine el konulacak ”dedi.

Yeni yıl gecesinde Aksaray ve ilçelerinde taksi duraklarının sabaha kadar çalışacaklarını aktaran Tüzün, “Vatandaşlarımız mutlaka taksi duraklarımızdan yararlansınlar. Ayrıca il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından alınan tedbirlere harfiyen uyulmalı. Alkol kullanan vatandaşlarımız yetkililerden yardım talebinde bulunsunlar. Çünkü yeni bir yıla üzülmeden, mutlu ve huzurlu girmek istiyorsak bu kurallara mutlaka uymak zorundayız. Bugüne kadar meydana gelen ölümlü trafik kazalarının en büyük sebebi alkoldür, tedbirsizliktir. Yılbaşı gecesi trafik canavarı olmamak, insanın kendi elindedir. Bu da trafik kurallarına uymaktan geçer ”diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA