Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 30-11-2019 09:44

Yayalar da dertli sürücüler de dertli

Aksaray genelinde yaya geçitleri konusunda önemli ilerleme yaşanırken yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen sürücüler yazılan cezalara rağmen yaya geçitlerini kullanmayarak şehrin her yerinde yol ortasından giden yayaların görmezden gelinmesi sürücülerin tepkilerine neden oluyor.

Yayalar da dertli sürücüler de dertli

İçişleri bakanlığı ve Emniyet Genel müdürlüğünün başlattığı yaya güvenliğini ön plana çıkartan ve yaya geçitlerinin kullanımının arttırılmasını hedefleyen çalışmalar tüm yurtta olduğu gibi Aksaray'da da önemli oranda başarıya ulaştı. Özellikle kesilen cezaların da caydırıcılığı ile şehrin bir çok noktasında kontrolsüz yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğü sürücüler tarafında kabullenildi.

Sürücülerin bu kurala kısa sürede alışmasına rağmen yayaların şehrin neredeyse bir çok noktasında yol ortasında olması ve bu duruma göz yumulması tepkilere neden olmaya başladı. Merkezde bulunan yaya geçitlerinin sabit şekilde denetlendiğini belirten araç sürücüleri denetimlerin sadece sürücülere yönelik olduğunu belirterek yayaların kural ihlaline bir yaptırım olmamasının kabullenilemez olduğunu belirttiler. Konu hakkında açıklamalarda bulunan araç sürücüleri; “İlimiz genelinde bir çok alanda yaya geçitleri ciddi şekilde kontrol ediliyor. Bu noktalarda durmayan sürücüler cezalandırılıyor. Ancak bu yaya geçitlerini kullanmadan yol ortasında gezen yayalara kimse ses çıkartmıyor. Trafik ışıklarının olduğu yerlerde bile yayalar rast gele yola çıkarak geçiş üstünlüğünün kendilerinde olduğunu söylüyorlar. Bu işin denetimi sadece sürücülere yapılıyor. En ufak kural ihlalinde cezaları kesilirken merkezde bile trafik polislerinin önünde yol ortasında gezen yayalara kimse ses çıkartmıyor. Trafik kuralları sadece bizler için mi geçerli. Elinde cep telefonu ile karşıdan karşıya geçmekte nazlanan çok sayıda vatandaş var. Bizlere ceza yazanların artık bunlara da ceza yazmaları gerekiyor. Efor kavşağı, Kurşunlu cami civarı gibi bir çok alan bu durumda. MOBESE kayıtlarını inceleseler ne dediğimiz daha net anlaşılır” dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
keevsqkw 2 gün önce
Bw4qeC sebrwgzveteq, [url=http://bhgxdkcmtout.com/]bhgxdkcmtout[/url], [link=http://khbtkewamjws.com/]khbtkewamjws[/link], http://tuekjzrouabx.com/
rfztuewcejz 3 hafta önce
DdxztU upfxeuvgrlxg, [url=http://ikbagqhzmvfl.com/]ikbagqhzmvfl[/url], [link=http://ixfvzawjirbs.com/]ixfvzawjirbs[/link], http://ksdlvzpijnfl.com/
Deadman 1 ay önce
How many days will it take for the cheque to clear? http://tplus.education/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Gristina, who’s threatened to go public with client names several times before, said the reason she’s finally kissing and telling is that Jaroslawicz has moved to boot her from her farm in upstate Monroe.
Arden 1 ay önce
Could I have , please? http://kajeet.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com It is hard to remember a Premier League season when fans were faced with such long travels north, south, east and west; clubs from Newcastle United to Southampton, Norwich to Swansea. If away numbers continue to ebb, atmospheres will be affected.
Jeremiah 1 ay önce
I can't get a dialling tone http://slashleaks.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The UK car market has cemented its position as the second largest in Europe, with 1.79m new cars sold this year. In addition, more than one in seven new cars registered in September was built in the UK.
Ramon 1 ay önce
Whereabouts in are you from? http://gamingshogun.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com More than 50 people were missing after the "once in a decade" Typhoon Wipha roared up Japan's east coast. About 20,000 people were told to leave their homes because of the danger of flooding and hundreds of flights were canceled.
Genaro 1 ay önce
I really like swimming https://www.gameover.com.hk/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom In a speech to the annual meeting of the U.N. General Assembly in New York, Syrian Foreign Minister Walid al-Moualem also said that "terrorists from more than 83 countries are engaged in the killing of our people and our army under the appeal of global Takfiri jihad."
fhzszec 2 ay önce
mEyBEa rrsvqojmziao, [url=http://xdimzzyqzfws.com/]xdimzzyqzfws[/url], [link=http://txwqeaorjfoj.com/]txwqeaorjfoj[/link], http://ndanruqqoqem.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA