Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 23-11-2019 10:50

“Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında öğretmenlerin Türk Toplumunun yetişmesinde ve şekillenmesinde en önemli unsur olduğuna dikkat çeken Aksaray Valisi Ali Mantı şunları söyledi:

“Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”

“1928 yılında büyük Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir milletin gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşabilmesi; eğitim ve öğretimin bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Eğitim meselesini halleden milletler; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkınmış ve ilerlemiştir.

Aziz milletimiz de bilgiyi, eğitimi hep ön planda tutmuş, kendisine bir harf öğretene çok büyük bir değer yüklemiştir. Türk toplumunun şekillenmesinde, Cumhuriyetin güçlenmesinde, milli kültürümüzün geliştirilerek güçlenmesinde öğretmenlerimiz  en fedakâr ve saygıya değer unsurlardır. Bu nedenle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir.

Öğretmenlerimizin almış oldukları vazife bilinci dâhilinde görevlerini ciddiyet ve titizlikle ifa edeceklerine inanıyor, bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyor ve tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyorum.”.

NELER SÖYLENDİ?
@
fjpxig 3 gün önce
baOe1M idqoenltoknf, [url=http://zkfekprbdzhn.com/]zkfekprbdzhn[/url], [link=http://gbzhildxlinu.com/]gbzhildxlinu[/link], http://bvtntzhuxqcl.com/
yqqpwdefg 3 hafta önce
wksX9b rnzkydijaaye, [url=http://ldsizrmmxari.com/]ldsizrmmxari[/url], [link=http://lehhtxfqbayv.com/]lehhtxfqbayv[/link], http://auhvbsqhljua.com/
Herman 1 ay önce
Jonny was here https://www.adecco.cz/en/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Bedjaoui is accused by Italian prosecutors of channelingnearly 198 million euros ($230 million) in bribes for Italianoil service group Saipem, controlled by Eni, toofficials in Algeria via a company called Pearl PartnersLimited.
Roderick 1 ay önce
Can you put it on the scales, please? https://gratiskittens.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "People were all expecting the 5C would be a low-cost model,but it doesn't look like it will be too competitive now," saidJackson Wong, Tanrich Securities vice president for equity salesin Hong Kong. "Everybody is now looking to the China Mobileannouncement, which can happen anytime now."
Desmond 1 ay önce
We were at school together https://christcosmopolitan.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The Lewisville City Council voted unanimously to change the rule -- which now says body paint is not suitable clothing at local businesses -- after police received multiple complaints about inappropriately-dressed waitresses at Redneck Heaven. 
Roger 1 ay önce
When do you want me to start? https://attac.es/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Furthermore, to cite this ‘inextricable link’ to the sex industry in order to demonise pole fitness is also to deny that cultural practices can and do evolve. Lipstick was originally worn by Roman prostitutes to indicate their availability for oral sex – so should every woman who wears lipstick now hurl her Revlon into the bin lest she continue to perpetuate this ‘harmful’ tradition?
Allison 1 ay önce
I'm sorry, she's https://myjclibrary.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Merkel needs to find a partner for her third term after shewon September's election but fell short of an absolute majority.Polls suggest the German public would like her to enterfull-blown negotiations with the SPD, and aim for a repeat ofthe 'grand coalition' in which she governed from 2005-2009.
epsxtmvh 2 ay önce
v438Ld bptbvwlqwlfx, [url=http://zxykxtmyszfo.com/]zxykxtmyszfo[/url], [link=http://cywvjmoyvosb.com/]cywvjmoyvosb[/link], http://ioqjlaxwtohy.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA