TV-MEDYA
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Yerel TV lerin yayın ihalesi yapıldı

RTÜK'ün yerel karasal sayısal televizyon yayın lisansı sıralama ihalesi yapıldı Ağrı, Aksaray, Amasya, Artvin, Bursa, Bartın, Bilecik, Bingöl, Bitlis ve Kayseri'ye yönelik sıralama belirlendi

Yerel TV lerin yayın ihalesi yapıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK), yerel ve standart çözünürlüklü TV Yayın Sıralama İhalesi yapıldı. Açık teklif usulüyle yapılan ihalede, Ağrı, Aksaray, Amasya, Artvin, Bursa, Bartın, Bilecik, Bingöl, Bitlis ve Kayseri için teklif veren kuruluşların sıralaması belirlendi.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre,  Ağrı'da Emtaş Basın Yayın Film ve Rek. Prodk. Hiz. A.Ş isimli bir kuruluş, 80 bin liralık teklif verdi.

Aksaray'da Irmak İletişim İletişim Yay. ve Rek. A.Ş (ART)-  ÖZ-AY Radyo Televizyon Yay. A.Ş (Abdul Kadir AY)- Yiğit TV ve Radyo Yay. A.Ş (Kanal 68)-  Aksaray Radyo TV Yay. San. Tic A.Ş. (Kutay KURT) 60'ar bin liralık teklif sundu.

Amasya'da, Amasya Radyo TV ve Rek. A.Ş, Artvin'de 08 Radyo Televizyon Yay. ve Org. A.Ş, Bartın'da BTV Bartın RD ve TV İşletmesi San. Tic. A.Ş, 60'ar bin liralık teklif veren kuruluşlar oldu.

Bursa'da, Olay Radyo ve TV Yay. A.Ş. 240 bin liralık teklifle birinci,  R.M.B. Radyo Televizyon A.Ş. 210 bin liralık teklifle ikinci sırada yer aldı. Sıralamada, 150'şer bin lira teklif veren Sönmez Radyo TV Yayıncılık A.Ş. üçüncü,  İnegöl Basın Yayın Rek. San. Tic. A.Ş. dördüncü, B.E.R.K Radyo TV Yayıncılık ve Rek. Tic. A.Ş. beşinci, Birleşik Yayın Reklamcılık San. ve Tic. A.Ş. altıncı, Bursa Filiz Medya Rad. Tv. Reklamcılık ise yedinci oldu.

Bilecik'te, 60'ar bin liralık teklif veren Venüs Renk İletişim Hiz. San. ve Tic. A.Ş. birinci, Bozüyük Radyo TV Rek. ve Yay. A.Ş ikinci sırayı aldı.

Bingöl'de birinci sıradaki Bingöl Basın Yayın San. ve Tic. A.Ş, ikinci sıradaki Azelya Radyo Televizyon Yayıncılığı A.Ş, üçüncü sıradaki Göl TV Radyo ve Yay. A.Ş, 60'ar bin liralık teklif verdi.

Kayseri'de, M.H.M. Radyo TV Basın Yayın A.Ş. 112 bin liralık telifle birinci sırada yer aldı. Bu ilde 96'şar bin liralık teklif veren 6 kuruluş ise şöyle sıralandı; Erciyes Radyo TV Yay. San. Tic. A.Ş, Çağan 38 Radyo Televizyon Yay. San. ve Tic. A.Ş,  Elif TV ve Radyo Tic. San. A.Ş, Uz Basın Yay. Prog. Tic. San. A.Ş, Medyanet Basın Yayın Radyo TV ve Yap. A.Ş, Orta Anadolu TV Yay. Tic. San. A.Ş.

Açıklamada, ihale sonuçlarının RTÜK'ün onayından sonra kesinleşeceği kaydedildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA