AKSARAY
Giriş Tarihi : 23-12-2019 10:16

Yılın son iyilik tırı

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Suriye'ye bir tır un daha gönderdi. Tır uğurlama merasiminde konuşan dernek başkanı Şenol Korkmaz gönderilen yardım tırlarının büyük zahmetlerle tedarik edildiğini vurguladı. Korkmaz, her aya bir tır sığdırmanın mutluluğu ile 2019 yılını kapatmak üzere olduklarını belirtti.

Yılın son iyilik tırı

Sözde güvenli bölge

Uluslararası camianın güvenli bölge olarak kabul ettiği; Halep, Şam, Türkmen Dağı, Doğu Guta gibi yerlerden gelip çadır kentlerde yıllarca hayata tutunmaya çalışan insanların sığındığı İdlib'te her gün bombalamalar altında zulüm yaşandığını ifade eden Aksaray İHH Başkanı Korkmaz, iç karışıklık son bulana kadar Aksaray halkı olarak yardıma devam edeceklerini söyledi.

İdlib, insanlık imtihanı

Çağın en büyük insanlık dramının yaşandığını dile getiren İHH Başkanı Korkmaz, Aksaray'da her geçen gün insani ve vicdani sorumluluk bilincinin artmasından duydukları memnuniyeti ifade etti.

Sırada kömür var

Kışın zor şartlarında çadır kentlerde yaşayan mağdur insanlara 2020 yılının ilk yardımı olarak kömür göndermeyi planladıklarını belirten Korkmaz, hayırseverleri iyiliğe davet etti. Yapılan duanın ardından yardım tırı yola çıktı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA