AKSARAY
Giriş Tarihi : 26-05-2021 11:48

Zehir Tacirlerine Eş Zamanlı Darbe

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri yasadışı yollarda kenevir yetiştiriciliği ve uyuşturucu satışı yapan şahıslara karşı harekete geçti. Narkotik ekiplerini Aksaray’ın da aralarında bulunduğu 59 ilde 630 adrese eş zamanlı yaptığı operasyon düzenledi.

Zehir Tacirlerine Eş Zamanlı Darbe

Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı son günlerde artan uyuşturucu madde satışı ve yetiştiriciliği olaylarına karşı harekete geçti. Narkotik ekipleri ülke genelinde son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonlarından birini gerçekleştirerek başarı karnesine bir yenisini daha ekledi. Zehir tacirlerinin korkulu rüyası olan polis ekipleri yasadışı yollarla uyuşturucu madde yetiştiriciliği yapan suçlulara karşı ‘yasadışı kenevir yetiştiriciliği’ operasyonu başlattı. Operasyon kapsamında Aksaray’ında aralarında bulunduğu 59 ilde 574 şüpheli şahsa ait 630 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Yapılan baskınlar neticesinde çok sayıda adreste kenevir tarlasına dönüştürülen odalar ve uyuşturucu madde imalatında kullanılan düzenekler ele geçirildi. Bin 213 kişilik ekip, 3 bin 644 personel ve 113 narkotik dedektör köpeğin katılımı ile gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda zehir tacirlerine de ağır darbe vuruldu. Operasyon neticesinde çok sayıda şüpheli gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Aksaray’da Şafak Baskını

Son zamanların en kapsamlı operasyonlarından birini gerçekleştiren Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı operasyon kapsamında Aksaray’da üç ayrı adrese eş zamanlı bakın gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen şafak baskınında adreslerden birinde esrar maddesi tespit edilirken bir kişi hakkında da işlem yapıldı. Yapılan operasyondan sonra narkotik ekipleri uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapan suçlularla mücadelenin kararlılıkla devam edeceği bilgisini verdi. (Haber: S. O)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA