AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-04-2021 17:28

“101 Yıldır Hakimiyet Milletindir”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınlayan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; 23 Nisan’ın Dünya’daki tek çocuk bayramı olduğuna dikkat çekti.

“101 Yıldır Hakimiyet Milletindir”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi: “Milleti yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek yola çıkılalı tam 101 yıl oldu. O gün bugündür, hakimiyet kayıtsız şartsız aziz milletimize aittir. Milli iradenin tecelli ettiği yer de Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Hiç bir vesayete boyun eğmeden, ilelebet de böyle devam edecektir.

 

23 Nisan aynı zamanda, dünyadaki tek Çocuk Bayramıdır. Çünkü, bütün çocuklar masumdur, haksızlık, kötülük bilmezler. Gülmek, onlar için var edilmiştir sanki. İşte onun için, bayram en çok da onlara yakışır. Onların yüreğinin denizlere kıyısı vardır. İnsana tarifsiz bir ferahlık verirler. Ancak bu sene biraz hüzünlüler. Sınıflarını süsleyip, balonlarını, uçurtmalarını mavi bulutlar ile buluşturamayacaklar. Sakın üzülmeyin çocuklar. Bu seferlik, kendi odalarınızı, evinizin pencere ve balkonlarını süsleyin. Unutmayın, dünyanın gerçek süsleri sizlersiniz.

 

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Aziz emanetlerini ilelebet yaşatmak boynumuzun borcudur.

 

Al bayrağın gölgesi altında, hep birlikte daha nice yüzyıllara.”.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA