Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-04-2021 17:39

“Şanlı Bayramımız Kutlu Olsun”

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan yazılı bir açıklama yaptı.

“Şanlı Bayramımız Kutlu Olsun”

23 Nisan 1920’de millet iradesinin mutlak güç olduğunun tüm dünyaya duyurulduğunu, bu gücün sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığını ve Türkiye için yepyeni bir dönemin başladığını kaydeden Rektör Şahin, hâkimiyetin millete ait olduğu düsturu ekseninde bütünleşen ecdadın, eşsiz kahramanlıklar ve fedakârlıklarla istiklal ve istikbali yazdıklarını kaydetti. Gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye’nin, ileri bir demokrasi olma yolunda hızlı ve kararlı adımlarla ilerlediğini dile getiren Şahin, “23 Nisan 1920’de yanan bağımsızlık ateşi bugün daha güçlü bir şekilde aydınlatıyor her yanı. Egemenliğin sembolü TBMM’nin açılışının 101’inci yıldönümünde Türkiye’miz, dünyanın yükselen ülkeleri arasında yer almakta ve her bakımdan büyük ilerlemeler kaydetmektedir. Bunu geliştirmek için hepimiz var gücümüzle çalışıyor, üretiyor, gayret gösteriyoruz” dedi.  23 Nisan’ın çocuklara armağan edildiğini ve bu açıdan da bir ilk olduğunu dile getiren ASÜ Rektörü, “Çocuklar, geleceğin büyük Türkiye’sinin mimarları; müreffeh, aydınlık ve bağımsız yarınların teminatıdır. Onların milli ve manevi değerleri özümseyerek bir gelecek tasavvuru oluşturmaları hepimizin beklentisidir. Bunun için çocuklar mutlaka çok okumalı, ecdadını tanımalı, tarihini bilmeli ve çağı anlayabilmelidir. Geleceğimiz olan çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin şanlı bayramını kutluyoruz” dedi.

Prof. Dr. Yusuf Şahin, kutlama mesajını şu sözlerle noktaladı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; vatan, bayrak, iman ve bağımsızlık uğruna canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, hürmet ve rahmetle anıyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA