Aksaray
DOLAR31.0708
EURO33.679
ALTIN2032.5

TEMA’dan, Doğaya Saygı Temizliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEMA’dan, Doğaya Saygı Temizliği
16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gönüllüleri tarafından Aksaray’da çevre temizliği yapıldı

Çevre duyarlığının oluşmasının ana unsurunun kirletmemek olduğunu belirten gönüllüler Aksaray- Gülağaç- Güzelyurt yolunda, yol boyu temizlik faaliyetleri gerçekleştirdi. Bu yıl 16 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında düzenlene etkinlik ile Doğaya ve Toprağa Saygı çerçevesinde gönüllülerin katılımı ile çevre temizliği yapıldı.

Etkinliklerin bir farkındalık oluşturmak adına yapıldığını belirten TEMA Aksaray Merkez İlçe Temsilcisi Aydın Koçak, Aksaray’da başta insan faktörü olmak üzere, kirliliğin başlamasına neden olan ve insandan kaynaklanan sebeplerin ortadan kaldırılması, yerelde yaşayan yol ve doğayı kullanan her kesimin erdemli davranışları geliştirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

Öncelikle kirletmemenin daha değerli olduğunu belirten Koçak “Kirletmemek en doğrusu, ama bu alanlarda oluşan kirliliğin önlenmesi topyekûn ve ortak bir çaba olmalı. İnsanlar başta olmak üzere, kamu ve diğer kesimlerin ortak çözümler üretmeleri gereklidir. Yoldan geçen araçların, piknikçilerin kirlettiği alanlar cana mala toprağa suya zarar vermektedir. İnsanların arabalardan attığı ve dünyanın hiçbir yerinde olmayan bu davranış psikolojik bir incelemeye değer. Gönüllülerimizle birlikte 300-400 metrelik alanda yapmış olduğumuz temizlik sonucunda taşıyamayacağımız miktarda çöp toplandı. Bir dahaki etkinliğimizde bizleri aşan bu çalışmaya devletin kurumlarının da dâhil olması zorunlu bir durum haline gelmiştir. Temizlik gerçekleştirmiş olduğumuz alan Aksaray’ın yoğun olarak kullanmakta olduğu ve Karayolları Bölge Müdürlüğünün sorumluluğundaki bir yoldur. Buranın da diğer sorumluluk alanlarındaki yollar gibi düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Tabii ki esas olan kirletmemektir” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydoğdu; “Aksaray’da 383 Kişi İşe Alınacak”Önceki Haber

Aydoğdu; “Aksaray’da 383 Kişi İşe Alınac...

Firari Suç Makinesi TutuklandıSonraki Haber

Firari Suç Makinesi Tutuklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar