Aksaray
DOLAR32.2278
EURO34.9489
ALTIN2425.1
Hikmet Recep Turan

Hikmet Recep Turan

Mail: hrecepturan@gmail.com

FETÖ Kalıntısı… Abdurrahman Çelebi…

MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın Yerel TV Kanal 68 de seçim öncesi çıktığı programda sarfettiği sözler seçim sürecinde ülke gündeminde günlerce kullanılırken, seçim sonrasında da Aksaray Siyasetinde daha uzun süre yer edineceğe benziyor.

Ama Aksaray Siyasetinde Ramazan Kaşlı’nın emekliler ile ilgili kasıtlı olarak gündeme çıkartılan sözleri değil,

Bu kez eski dava ve yol arkadaşlarının yer aldığı İYİ Parti ve Milletvekili Yaldır ile karşılıklı açıklamaları gündemi meşgul edecek.

MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı partideki bayramlaşmada yaptığı konuşmada Yaldır ve İYİ Partilileri emekliler ile ilgili sözlerini Cumhur İttifakı muhalifi olan medya kuruluşlarına sözlerini cımbızlayarak servis etmekle suçluyor.

Bu bağlamda da konuşmasında İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır (Ankara’da sorguya alınmıştı) ve bazı İYİ Partililer için FETÖ KALINTILARI cümlesini kurdu ve;

“…varlıklarını da; mal varlıklarını da bu camiadan edinmiş kurt postlu bu kuzular, geçmişte kayıt,kurgu, kumpas ve şantaj yoluyla yaptıkları itibar suikastlarını silah olarak kullanan FETÖ’nün Aksaray’daki kalıntıları olarak Ülkücülerin hafızasına hain olarak yazılmışlardır…” cümlesini kurdu.

Kaşlı’nın konuşmasına yanıt İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır’ın Sosyal Medya Hesabı ile geldi.

Yaldır’da sosyal medya aracılığı ile paylaştığı yazısının bir bölümünde;

“…koyunun olmadığı yerde Abdurrahman Çelebi misali siyasi hayatını sürdüren ve mevzubahis siyaset ve malvarlığı olunca en son konuşacak kişi olacak bu zatı tanımayanlar için tavsiyem akrabalarına, okul arkadaşlarına, birlikte siyaset yaptığı arkadaşlarına sorsunlar. Kimlerle ne tür dolaplar çevirdiğini, mal varlığının kaynağını kimlere ve nerelerde yapılan usulsüzlüklere borçlu olduğunun cevabını alacaklardır” sözleriyle ağır ithamlarda bulundu.

Görüldüğü kadarı ile başlayan bu gerginlik birkaç eleştiri ve suçlama ile son bulacak gibi görünmüyor.

Çünkü çarşıya çıktığımda karşılaştığım 5 kişinin en az 2 si bu tartışmaya değiniyor ve:

“Bu işin sonu ne olur?” diye soruyorlar.

Ama her iki vekilin de açıklamalarında kullandıkları bir cümle benim en çok çok garibime giden sözcükler.

MHP Milletvekili Kaşlı ve MHP liler Turan Yaldır ve İYİ Parti’yi seçimi Ak Parti Adayı Evren Dinçer’e kazandırmak için çaba göstermekle suçluyorlar.

İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır ve İYİ Partililer de aynı şeklide Ramazan Kaşlı’yı seçimi Ak Parti ve Evren Dinçer’e kazandırmak için çaba göstermekle suçluyor.

Anlaşılan Ak Parti dışındaki neredeyse tüm partiler Belediye Başkanı Evren Dinçer’i yeniden seçtirmek için çalışmışlar.

Kendi partilerini ve partilileri de avutmuşlar.

MHP liler ve İYİ Partililerin açıklamalarından kullandıkları cümlelerden benim anladığım bu.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar