Aksaray
DOLAR23.3526
EURO25.1391
ALTIN1472.5
Hikmet Recep Turan

Hikmet Recep Turan

Mail: hrecepturan@gmail.com

İYİ Parti’de ve MHP de Durgunluk, CHP ve Ak Parti’de Hareketlilik

2023 Genel Seçimleri için seçim tarihinin açıklanması ile aday adaylığı başvuru süresinin çok kısa olması bazı partileri hareketlendirirken, bazı partilerde ise durgun görüntü dikkat çekiyor.

CHP de listenin 1. Sırasında İl Başkanlığından istifa eden Ali Abbas Ertürk’ün olmasına kesin gözüyle bakılmasına karşın geçtiğimiz hafta üst üste aday adaylığı açıklamaları yapıldı.

Aksaray’da aday adaylığı konusunda en hareketli parti ise yine Ak Parti oldu.

Ak Parti’de şu ana kadar 30’a yakın aday adayı başvurusu var.

Bu rakamın biraz daha artması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız 24 kişilik başvuru listesine ek olarak Eskil Eski Belediye Başkanı Niyazi Alçay ve Avukat Abdül Samet Kılıç’ın da başvuru yaptıkları, Ak Parti Kadın Kollarının faal isimlerinden Sümeyye Özyön ve Aksaray Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat’ın da aday adaylık başvurusu yapmaları bekleniyor.

Ancak Ak Parti’deki bunca hareketliliğe rağmen bu seçim geçen yıl yapılan aday adaylığı başvuru sayısının oldukça altında kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Aksaray’da en çok aday adaylığı yapılması beklenilen partilerin başında gelen İYİ Parti’de ise tam bir sürpriz yaşanıyor.

Daha seçim kararı alınmadan en az 20 aday adayının olduğu söylenilen İYİ Parti’de aday adaylığı için yapılan başvuru sayısının azlığı şaşkınlık yaratıyor.

Tüm söylemlerinde Aksaray’da en az Yüzde 30 civarında oy alacakları iddialarını sürekli tekrarlayan İYİ Parti Kurmayları da bu ilgisizlik karşısında sessizliklerini koruyorlar.

İYİ Parti’de aday adayı başvuru sayısının beklentilerin çok altında olması ise kamuoyunda çeşitli spekülasyonlara neden oluyor.

Aksaray’da güçlü partilerden birisi olan ve geçtiğimiz genel seçimde ciddi bir oy oranı ile 1 Milletvekili çıkaran MHP de de gözle görülür bir durgunluk yaşanıyor.

Aksaray Milletvekilliği Aday Listesi 1. Sırası için sadece 2 ismin geçmesi, bu iki isimden mevcut Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın liste başı olma ihtimalinin daha güçlü olduğu görüntüsü MHP de yapılacaksa bile başvuruların geciktirilmesine neden oluyor.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar