Aksaray
DOLAR32.8391
EURO35.2073
ALTIN2450.5
Ferda Bozkurt

Ferda Bozkurt

Mail: ferdabozkurt@gundemaksaray.com

NURAYLANMAK

“Nuraylanmak” sözcüğü Aksaray ve Konya Kırsal Kesiminde çok kullanılır.

Türk Dil Kurumunca bu sözcüğün elbette bilimsel tanımlanması vardır.

Ama ben bu sözcüğü halk arasında nasıl anlaşıldığı, hangi olaylar karşısında bir sitem olarak algılandığı kısmındayım.

Halka arasında “Nazlanma, aslında sen öyle değilsin ama o şekilde görünmeye çalışıyorsun” anlamındadır kısaca.

Kapitalist Tüketim Toplumu kadın bedenini sürekli metalaştırmaya yönelik, davranış biçimleri kadını hep bir seks unsuru olarak algılamıştır.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın ABD'ye karşı zafer kazandığı maçın canlı yayınında sevinçle tezahürat yapan genç bir Türk Kadının memeleri canlı yayında göründü.

“Vay sen misin bunu yayınlayan!”.

TRT hemen savunmaya geçti.

Ne hikmetse sağcısı, solcusu, muhafazakarı, seküleri memeyi görünce herkesin küçük beyni tatile çıktı.

Sanki hiç meme görmediler!

Oysa sokaklar, plajlar bununla dolu.

Ama hemen o aşağılık fırsatçılığımız olmadık beynimizden fışkırıverdi ve kadın bedeni üzerinden herkes o tanıdık muhafazakarlık ayaklarına yatıverdi.

TRT daha da ileriye giderek suçu ABD ye buldu.

Sanki TV sabah programları çok ahlak unsuru taşıyor.

Oysa bir kadın bedeni görünce salyalarını akıtan erkek toplumu işine gelince de kadına olmadık kutsamalar yapmadan geri kalmaz.

Kadın memesi üzerinden fantezi oluşturan bu körpe beyinli erkek toplumunun işine gelince de Memenin anneliğe dair kısmı hemen kutsallaşır.

Her coğrafyada çocuğunu emziren anne günlük yaşamın bir parçası olarak algılanır.

Ya bizim muhafazakar kesime ne demeli!

Tüm yaşam tarzını öbür Dünyaya endeksleyen bu kesim vaat edilen Cennet imgeleri memeleri; “yeni tomurcuklanmış, ergenliğe henüz adım atmış huri kızlarını” kutsal metinden okurken hiç arlanmazlar.

Yani bir kız çocuğunun yeni çıkmış memelerini ödül olarak gören bu kesim “Kutsal Annenin memeleri artık çocuğuna ait” diyerek Fetva vermeden geri durmaz.

Yirmili yaşlarında sayısız cinsel deneyim yaşamış ama hiçbir kadın tarafından sevilmemiş, sadece para karşılığı cinsel duygularını bastıran erkek topluluğunun kadın düşmanı olmaktan başka ne derdi olabilir?

Günümüzdeki kadına karşı şiddetin altındaki sosyolojik vaka bu ezilmiş erkek tiplerinin çaresizliği ve zavallı bir hal almasından kaynaklanır.

Kapitalist Sömürü Düzeni ve kadını yok sayan inanç düzeyinde yetişen bir erkek toplumu iki yüzlü, yavşak, sapık, çaresiz bir mahluk olmaya mahkumdur.

Bir kadın bedeni üzerinden fırtınalar koparan bu zavallı erkek sürüleri kadını bu hale getiren, kadını sadece seks öğesi olarak gören bu paslanmış zihniyet işine gelince bir türlü, işine gelmeyince başka türlü tavır takınmadan utanmazlar.

İşte bu tipler için Halk arasında; “Ne nuraylanıyorsun be adam” derler.

...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar