AKSARAY
Giriş Tarihi : 04-12-2019 11:50

“Bütün engeller sevgi ve saygıyla aşılır”

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'in eşi Merve Dinçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla otizmli özel çocuklar ve aileleriyle birlik, dayanışma ve tanışma programında bir araya geldi.

“Bütün engeller sevgi ve saygıyla aşılır”

Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezinde Merve Dinçer hanımefendinin ev sahipliğinde düzenlenen programa Otizm Dayanışma Derneği Başkanı Neriman Gün, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy'un eşi Serap Altınsoy, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

Merve Dinçer yaptığı konuşmada “ Bizler dönem dönem özel çocuklarımız ve aileleri ile beraber olmak istiyoruz. Özel çocuklarımızı ve kıymetli ailelerimizi burada görmek bizi mutlu etti. Biz her zaman için özel çocuklarımıza ve sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Merve Dinçer, konuşmasının devamında engelli bireyler kadar ailelerinin de desteğe ihtiyacı olduğunu, ailelerin yükünün hafifletilmesinin de toplumsal bir sorumluluk olduğuna işaret ederek

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü 'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Merve Dinçer, konuşmanın ardından engelli anneleri ile tek tek görüşerek sorunlarını dinledi ve çözüm üretilmesi konusunda elinden gelen gayreti göstereceğini kaydetti.

Bu arada programın sürpriz bir konuğu vardı. Mehmet Salman adlı özel çocuk, hem saz çaldı hem de türküler söyleyerek programa renk kattı.

Merve Dinçer, programa katılan tüm annelere üzerinde “Sevgiyle büyütmeniz dileği ile” yazılı canlı çiçek hediye etti.

Programa katılan otizmli çocuklar ve aileleri, kendilerini böylesine güzel ve anlamlı bir programda bir araya getiren Merve Dinçer hanımefendiye ve eşi Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'e desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA