AKSARAY
Giriş Tarihi : 29-11-2017 18:09   Güncelleme : 29-11-2017 18:09

Emniyet, anahtarcıları uyardı

Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, kayıtlı anahtarcı olan 12 kişi ile yaptığı toplantıda hırsızlıklara karşı birlikte hareket etme konusunda anahtarcıları bilgilendirdi.

Emniyet, anahtarcıları uyardı

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, Aksaray’da kayıtlı olarak çalışan 12 anahtarcı ile bir toplantı yaparak ilimizde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı birilkite hareket etme konusunda anahtarcıları bilgilendirdi.

Konu ile ilgili olarak Aksaray Valiliği Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Emniyet Müdürlüğünden Hırsızlık Olaylarına Karşı Anahtarcılarla Toplantı:           

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık olaylarını önlemek amacı ile anahtarcıların bağlı bulunduğu Madeni SanatkârlarOdasının koordinesinde ilimizde bulunan 12 (on iki) anahtarcı ile toplantı yapılmıştır.

Toplantıda oto, ev, işyeri vb. yerlerde kilit açma işlemlerinin talep edilmesi halinde, şüphelendikleri şahıslardan nüfus cüzdanı, araç ruhsatı vb. bilgilerini kontrol ederek açılan yerin açtırana ait olup olmadığının tespit edilmesi,15 yaşından küçük çocuklara anahtar yapılmaması, kaçak olarak anahtarcılık mesleğini yapanların önüne geçilmesi ve anahtar yaptıran kişilerden şüphelenmeleri halinde polise bilgi verilmesi konuları görüşülmüştür.

 İlimizin huzur ve güvenliği için Polis-Esnaf işbirliği ile hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi hedeflenmiştir.”.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA