AKSARAY
Giriş Tarihi : 18-11-2019 11:30

İneklerini çaldılar aç bıraktılar

Akçakent Köyü’nde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler 59 yaşındaki kadının 5 ineğinden 4 ünü çaldılar. 5 ineğin geliri ile 7 kişiyi besleyen kadın ineklerinin çalınması ile çaresiz durumda kaldı.

İneklerini çaldılar aç bıraktılar

Akçakent’te tek geçim kaynağı inekleri olan yaşlı kadının inekleri kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Çaresiz kalan yaşlı kadın ineklerinin bulunmasını isterken ortada aç kaldıklarını söyledi.

Merkeze bağlı Akçakent Köyünde yaşayan ve hayvancılıktan geçimini sağlayan 69 yaşındaki Menekşe Baydar’ın 5 ineğinden 4’ü geçtiğimiz hafta kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Tek gelir kaynağı inekleri olan ve sütünü satıp para kazanarak evi geçindiren Menekşe Baydar, derme çatma köy evinde 4 çocuk ve 3 yetişkine baktığını belirterek çaresiz kaldığını söyledi. Ne bir sosyal güvencesinin, ne de başka bir gelirinin olmadığını ifade eden Menekşe Baydar, “İnekleri gelmiş hırsızlar almış. Ondan sonra gelin sağmaya çıktı. Sağmaya çıkınca ‘Gel hala inekler gitmiş’ dedi. Çıktık, gelin bağırdı, ‘Şerefsizler bulamadınız da beni mi buldunuz, benim mallarımı buldunuz’ dedi. O arada ineklerden birisi buradan kaçtı geldi. Komşulara haber ettik. Buradan atılmış. Ama kim. Toplamda 5 ineğimiz vardı. Biri geldi 4 tane kaldı. Gitti, 4’üde gitti. Bununla geçim sağlıyorduk. Bunun sütünden, bokundan, püsürüğünden faydalanıyorduk. Satıyorduk, sütünü satıyorduk, onunla harçlık yapıyorduk. Şimdi kala kaldık ortada. Yeme borç var 5-6 milyar. Hiçbir gelirimiz yok. Gelirimiz ineklerdendi, o da gitti çocuklarla biz aç kaldık. Bir şey yok” dedi.

“İneklerimin bulunmasını istiyorum”

Menekşe Baydar ile aynı evde yaşayan kız kardeşinin kızı Neslihan Çağlayan (28) ise ineklerinin bulunmasını istediğini belirterek, “Saat 4,5 sıralarında ineklerim çalındı. Kızımla ineğe kalktığımda aldılar gittiler ineklerimi. Ben bağırış sesime ineğin biri geldi. Tek geçim kaynağım buydu, bunu da aldılar gittiler. Jandarmaya haber verdik. Perşembe günü oldu olay. İneklerimi aldılar gittiler. Mal arabasına attıkları bilgisi geldi. Geçim kaynağım buydu. İneklerimin bulunmasını istiyorum ve yardım istiyorum” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA