AKSARAY
Giriş Tarihi : 07-10-2019 13:23

Kitap Günleri Aksaray’ı sanat ile buluşturacak

Okuma alışkanlığının zayıf olduğu iller arasında üst kategorilerde bulunan Aksaray’da okuma alışkanlığının çoğaltılması için çeşitli girişimler sürüyor. Geçtiğimiz yıl Aksaray Belediyesi tarafından başlatılan ve Valilik önünde yapılan Kitap Günleri Etkinliği bu yıl da yeni Başkan Evren Dinçer tarafından sürdürülüyor. Bugün başlayacak ve 6 gün süre ile Pazar Pazarı içerisinde kurulan stantların açık kalacağı Kitap Günleri Etkinliğine 50 Yayınevi ve 19 Yazar katılıyor. 6 gün içerisinde yazarlar kitaplarını imzalayacak.

Kitap Günleri Aksaray’ı sanat ile buluşturacak

Aksaray Belediyesi, Pazar Pazarı fuar alanında yaklaşık 50 yayınevinin ve 19 yazarın katılacağı Kitap Günlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Birbirinden seçkin yazarların ve yayınevlerinin katılacağı Kitap Günleri, Pazar Pazarı fuar alanında 7 Ekim Pazartesi günü başlayarak 13 Ekim’e kadar devam edecek.  Kitapseverlerle yazarın buluştuğu kitap günlerinde her gün farklı yazarlar söyleşi programları düzenleyecek. Yazarlar, kitaplarını okurları için imzalayacak.

 

Kitapseverlerle yazarları buluşturmak noktasında festival tarzında renkli bir program hazırladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer; “Kitap Günlerinin düzenlenmesi için özellikle öğrencilerimizden çok yoğun talepler aldık. Bizde kitapseverlerin bu taleplerine sesiz kalmayarak birçok yayınevini ve birbirinden seçkin 20 yazarı Aksaray’a davet ettik. Kitap fuarımız 7 Ekim’de yani bugün başlayarak 13 Ekim Pazar günü son bulacak kitap günlerimize bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

 

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Kitap Günlerine şu yazarlar katılacak Melih Tuğtağ, Mehmet Ali Bulut, Bekir Develi, Murat Tavlı, Hayati İnanç, Nurullah Genç, İbrahim Yıldız, Özkan Öze, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zekeriya Efiloğlu, Nurdan Damla, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Hasan Ali Toptaş, Ahmet Taşağıl, Beşir Ayvazoğlu, Emrah Safa Gürkan, İlber Ortaylı, Cansu Canan Özgen.

 

Özellikle öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen programda öğrenciler binlerce kitabı tanıma fırsatı elde edecek. Ayrıca kitap günlerine katılan öğrenciler, Aksaray Belediyesince daha önce okullarına dağıtılan kumbaralarında biriken paralar ile kitap alabilecekler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA