Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-01-2019 14:05   Güncelleme : 22-01-2019 14:05

Sıra sizde! Elinizi taşın altına koyun…

Önce pancar ekimi, ardından hububat ekiminde yaşanan sıkıntılar, hayvancılıkta her geçen gün küçülme, can damarı E-90 ın yerine Otobanın devreye girecek olması… Tüm bunların üstüne her geçen gün kendini daha fazla hissettirmeye başlayan ekonomik sıkıntının aşılması için şehre can simidi gibi gelen Kenevir Ekimi imkanı toprak ile uğraşanları umutlandırdı. Burada elde edilecek gelirin Aksaray Ekonomisine sağlayacağı çok ciddi Katma Değer dikkate alındığında Kenevir Ekimi için STK ların öncülüğünde başlayan girişimlerin sonuçlanabilmesi için işin olmaz olmazı olan Siyaset Ayağı desteğinin de devreye girmesi gerekiyor. 2. İktidar, 1 si İktidar Ortağı 4 vekilin artık bu konuda ellerini taşın altına sokma zamanları geldi.

Sıra sizde! Elinizi taşın altına koyun…

Aksaray’da her alanda ciddi bir ekonomik daralma varken, bunun üstüne son aylarda kendini her geçen gün daha ciddi olarak hissettiren ekonomik sıkıntının şehir olarak aşılabilmesi için bir umut olarak önümüze gelen Kenevir Ekimi yapılacak iller arasına girme çabaları büyük önem kazanmış durumda.

Ekonomik olarak çok ciddi getirisi olan Kenevir Ekiminin serbest bırakılması, ancak ekim yapılacak sadece 19 ilin belirlenmesi, belirlenen iller arasında Kenevir Ekimine uygun arazi yönünden zengin olmasına karşın Aksaray’ın bu iller arasında olmaması önce STK ları harekete geçirdi. Şehrin en büyük STK ları Kenevir Ekimi yapılacak iller arasına Aksaray’ın da alınabilmesi için kendi çabaları ile ciddi girişimler başlatırken, Aksaray Ticaret Borsası’nın lokomotif olduğu platform Tarım Bakanı’ndan Aksaray’ın da Kenevir ekilecek iller arasına alınması için söz aldı. Ancak sözün yerine getirilmesi ve çabaların sonuç vermesi için Türkiye’de bu tür girişimlerin en önemli ayaklarından olan Siyaset Ayağının da bir an önce devreye girmesi gerekiyor.

Aksaray’ın 4 vekilinin parti rozetlerini yok sayarak bu konuda ortak bir deklerasyon yayınlamaları, Ankara’da Bakanlık nezdinde ve işi hızlandıracak bürokratik girişimler konusunda da ortak bir tavır içerisinde hareket ederek bu konudaki girişimleri birlikte yapmaları bekleniyor.

Vatandaşlar bu konunun önemli olduğuna dikkat çekerek Aksaray’ın İktidar Partisi Ak Parti Vekilleri Cengiz Aydoğdu, İlknur İnceöz, iktidar ile ortak olmasalar bile İttifak birlikteliği yapan MHP Vekili Ramazan Kaşlı ve Muhalif İYİ Parti Vekili Ayhan Erel’e çağrıda bulunarak bu konu ile ilgili ortak tavır sergilemeleri, bu konuda ellerini taşın altına koymalarını istiyorlar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA