Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 11-11-2019 10:56

Tarih merakı Dedektör Mağazası açtırdı

Aslen Aksaray'ın Eskil ilçesinde doğup büyüyen Selim Sanlav aşırı tarih merakını içsel bir hazza çevirdiğini, tarihin bitmek bilmeyen serüven dolu bir macera olduğunu, zaman makinesinin aslında tarihin kendisi olduğunu düşünüyor. Ve tabi bu tutkusu da en sonunda ona dedektör mağazası açtırmış.

Tarih merakı Dedektör Mağazası açtırdı

Aksaray’ın Eskil İlçesinde doğup büyüyen Selim Sanlav; ilk ve orta öğrenimini Eskil'de tamamladı. Lise öğrenimi için Niğde yollarına düştü ve orada da İmam Hatip Lisesine gitti. Tarih merakı ona üniversite hayali kurdururken; hayat şartları ona bu fırsatı vermedi ve geçim sıkıntısı yakasına yapıştı.

Tabi ki yılmadı, tabi ki de bu işin peşini bırakmadı. Bu davranışıyla bir çok gence örnek olmaya kararlı. "Her Türk genci tarihini iyi bilmeli" diyen Sanlav; tarih konusunda geniş bir yelpazeye sahip. Hayalinin peşinden koşan Sanlav, tarihin içinde olduğu vakit çok daha mutlu olduğunu belirtiyor.

Türkiye'de dedektör kullanmanın bazı prosedürler dahilinde serbest olduğunu söyleyen SAnlav, bu konuda bazı çalışmalar yapılır ise kendisi gibi tarih sevdalısı bir çok insanın tarihimize çok faydalı olacağını savunuyor.

Yine Türkiye’de dedektör satın almak, bulundurmak ya da kullanmak serbesttir. Cihazlarımızın hepsi yerli veya Avrupa’dır, faturalıdır ve garantilidir. Kullanmak için ruhsat alınması gerekmemektedir. Ancak izinsiz kazı yapmak yasaktır. Çünkü Türkiye’de denizlerin, evinizin ya da bahçenizin altı bile devletin malıdır. Kazı yapmak için önceden ruhsat almak gerekir. Ayrıca sit alanları ve askeri bölgelerde tespit yapılamaz diye de belirtiyor. Ayrıca ticaret anlayışını karşılıklı güvene dayandıran yeni esnafımız hiçbir mağduriyeti söz konusu etmeden Aksaray Armutlu’da da deneme sahası yaptırmış.

Yeni açılmış bir mağaza olmasına rağmen kadın-erkek her türlü insanın merakını uyandıran, olumlu tepkiler alan bir mağaza olduğunu belirten Sanlav; tarihe meraklı herkesi çay ve kahvesini içmeye, tarih konuşmaya davet ediyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
hiymhzmlru 2 gün önce
ahL6Lt nvxefhqtlzcd, [url=http://harbxddruzqf.com/]harbxddruzqf[/url], [link=http://xgxgoyyrjrmy.com/]xgxgoyyrjrmy[/link], http://okswqtgsapfa.com/
uzygxtnh 3 hafta önce
bkxUE5 gskgnudgzbqh, [url=http://igdcmuigsmka.com/]igdcmuigsmka[/url], [link=http://jzphfcrbbuva.com/]jzphfcrbbuva[/link], http://iamjtatsdqkp.com/
Chang 1 ay önce
A book of First Class stamps http://outsiderzy.pl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Several informants helped police make dozens of arrests and in one case recover £17 million of rings and earrings discovered encased in concrete and hidden in a drain at a house near Paris.
Leopoldo 1 ay önce
I enjoy travelling http://clareherald.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "The degree to which a stroke will impact an individual's quality of life will be driven by the severity of the event," said study co-author Ramon Luengo-Fernandez, a senior researcher and associate research fellow at the University of Oxford, in England. "Whereas in many cases a minor stroke may have little impact on a patient's life, a severe stroke will almost invariably pose a considerable negative impact."
Coolman 1 ay önce
I was made redundant two months ago https://tnp.ee/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom In an email exchange Wednesday with The Associated Press, al-Shabab said the jihadis "carried out a meticulous vetting process" so the Muslims would not be harmed. According to published accounts, witnesses have said the gunmen rounded up people, asked questions about Islam that a Muslim would know and told the Muslims to leave the mall.
Bob 1 ay önce
I'm on holiday https://labkom.id/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Mr Tsvangirai's Movement for Democratic Change (MDC) lost two court cases related to fraud claims in last month's disputed elections. Rulings were issued despite the MDC withdrawing its case saying it would not get a fair hearing.
Maya 1 ay önce
I'm not working at the moment https://severnrecords.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com “Sean is very spiritual,” Rose says of his Canadian instructor, noted for a certain flamboyance as well as a glittering client base. He is not necessarily religious, but he is highly philosophical. He reads many interesting texts and practises what he preaches.
babtgoludr 2 ay önce
MtEKII uwrlhxnwstbj, [url=http://wtrsszpumaaa.com/]wtrsszpumaaa[/url], [link=http://xpqugngywhzi.com/]xpqugngywhzi[/link], http://vdunmzcxuosv.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA