Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 03-12-2019 11:00

Ülkü Ocakları Şehitliği temizledi

Aksaray'da Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen “Şehide Saygı Yürüyüşü” kapsamında bir araya gelen yaklaşık bin 300 kişi şehitliğe kadar yürüyerek şehit mezarlarında temizlik yaptı. 

Ülkü Ocakları Şehitliği temizledi

Aksaray'da Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından “Şehide Saygı Yürüyüşe” gerçekleştirildi. Çarşı merkezde toplanan yaklaşık bin 300 kişi, ellerinde Türk Bayrağı ile şehitliğe kadar yürüdü. “Şehitler Ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla yürüyen bin 300 kişi şehitlikte 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okudu. Daha sonra Kuranı Kerim okunarak dualar edildi. Son olarak bin 300 kişi şehitliği ve mezarların üstlerini temizleyerek şehitlikten ayrıldı.

Yürüyüşle ilgili bilgiler veren Ülkü Ocakları Başkanı Muhsin Arslan, şehitlerin hiçbir zaman ölmediğine dikkat çekerek, şehitlerimize olan sevgiyi, saygıyı gençlere aşılamak istediklerini belirterek, “Bizler ve ailelerimiz rahat yaşasınlar diye toprağa düşmüş, canlarını vermiş şehitlerimize bir nebze vefa borcumuzu ödemek, ruhlarına Fatiha okumak için buraya yürüyüş gerçekleştirdik. Biz ülkücülerin canımızı vereceği değerler vardır. Bunlar vatan, millet, bayrak, Kur'an'dır. İşte burada yatan şehitlerimiz de vatan için millet için gözünü kırpmadan, ölümden korkmadan şehadet şerbetini içmişlerdir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA