Aksaray
DOLAR31.0708
EURO33.679
ALTIN2032.5

SÜMEYYE ÖZYÖN RADYO PROGRAMINA KATILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SÜMEYYE ÖZYÖN RADYO PROGRAMINA KATILDI
Aksaray Milletvekili Aday Adayı Sümeyye Özyön Aksaray FM’de "Siyasette Kadının Etkisi" adlı canlı yayın programına katılarak soruları yanıtladı.

Aksaray Milletvekili Aday Adayı Sümeyye Özyön Aksaray FM’de "Siyasette Kadının Etkisi" adlı canlı yayın programına katılarak soruları yanıtladı.

Kadın ve gençlerle ilgili faaliyetlerde bulunduğunu, kadınları temsil etmekten gurur duyacağını ancak kadın ve erkek diye ayrım yapılmaması gerektiğini vurguladı.

"Allah evreni belli bir düzende ve dengede yaratmış, yarattığı canlı ve cansız her şeye bir görev vermiş. Kadın ve erkekte böyle. Kadınların ve erkeklerin görevleri var, bu düzende dengeyi sağlamak içinde üzerimize düşeni yapıyoruz. Hem genç hem kadın olarak ikisini de temsil etmekten gurur duyarım. Ancak hizmet noktasında bir çocuğunda talebini karşılayabilmeliyim, bir dedemizin de. Ben Aksaray'ımızı bütün olarak temsil etme gayretindeyim” dedi.

Aksaray siyasetçileri hakkında sorulara verdiği yanıtlarda ise;

"Şehrimiz tarım, ticaret ve sanayide hızla ilerleme kayıt etti. Bunda İl Müdürlerimiz, STK Başkanlarımız önemli başarılar elde ettiler. Bunda siyasilerimizin de önemli katkısı olduğunu düşünüyorum. Kurum ve kuruluşlar gayret etti, siyasilerimizde destekledi. Daha iyisini de birlikte yapacağımıza inanıyorum. Ben bu noktada turizmi çok önemsiyorum. Arkeolojik turizminden spor turizmine, kültür turizminden inanç turizmine daha birçok alanda şehrimiz büyük bir zenginliğe sahip. Dilerim Sağlık ve Eğitim turizminde de ileri düzeyde oluruz, özellikle Eğitim Turizmi alanında önemli projelerim var” dedi.

Dinleyicilerden gelen Ak Parti ve Milletvekilleri hakkında hem içeriden hem dışarıdan gelen eleştirilere kapalı olunduğu sorusuna ise;

"Ak Parti belli bir sistem üzerine kurulmuş kurumsallaşmış bir partidir. Bizim partimizde istişare kültürü vardır ve önemli noktadadır. Kararlar, atılan adımlar elbette istişare edilir ve değerlendirmeler yapılarak Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sonuçlandırır. Bu nedenle istişare edilen yerde eleştirilere gerek kalmıyor, birlik ve beraberlik içerisinde yapıldığı için.

Dışarıdan gelen eleştiriler olabiliyor şu an bu eleştiriyi yapabilen vatandaşımız gibi. Önemli kriterleri vatana, millete zarar vermemesi ve üslubunun ayarlanmasıdır. Üslup doğru olmadan hiçbir yerde bir yorum kabul edilemez. Bu benim içinde geçerli. Ben hiçbir zaman kötü kelimelere yer vermedim. Yerelde de karşıt görüşlerde olduğumuz kişilerle, başkanlarla gündemin en hararetli olduğu zaman bile saygıyı aşmayarak düşüncelerimizi ifade ettik” yanıtı veren Özyön istihdam ve Türk Dünyası ile ilgili soruları da yanıtlayarak 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi  ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine hazır olduklarını belirtti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DİNÇER; “GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ’’Önceki Haber

DİNÇER; “GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ...

Aktaş: Türkiye Yüzyılı Gençlerin de Yüzyılı OlacakSonraki Haber

Aktaş: Türkiye Yüzyılı Gençlerin de Yüzy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar