AKSARAY
Giriş Tarihi : 26-12-2019 10:00

Muhteşem Gala

Salı Akşamı Aksaray Kültür Merkezi (AKM) nde düzenlenen ‘’Aksaray İçin Çal 2 ve 3 Gala Gecesi’’ heyecan ve coşku ile tamamlandı. AKM deki Gala Programına şehrin yönetim kadrolarının yanı sıra çok sayıda vatandaş ta ilgi gösterdi. Galada sahne alan sanatçılar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Muhteşem Gala

Geçtiğimiz Salı Akşamı Aksaray Kültür Merkezi’nde yapılan Gala renkli görüntülere sahne oldu.

Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık ve diğer protokol üyeleri galaya katılırken, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’ın konuşmalarıyla gala başladı. Aksaray Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu türküler ile ilgili geçmişte yaşadığı bir kıssayı izleyenler ile paylaştı. Galada söz alan Aksaray Valisi Ali Mantı türkü dinlemeyi sevdiğini ifade ederken söyleme konusundaki nükteli hatırası ile salonu kahkahalara boğdu. Türkülerin bir kültür oluşumu olduğunu belirten Vali Mantı; “Türkü söyleyen insanın kalbinde kötülük olmaz. Türküler kültürümüzün öz birikimleridir” diye konuştu. Ardından ilki 5 yıl önce yapılan ‘’Aksaray İçin Çal 1’’ programının görüntüleri AKM de bulunan izleyicilerin seyrine sunuldu. Aksaray Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan koro eşliğinde yeni kliplerde kullanılan türküler seslendirilirken, türküleri; öğretmenler, yerli sanatçılar ve müziğe gönül veren müzik öncüleri seslendirdi. Yerli sanatçı Emre Ülgen “Oy Damat” adlı türküyü seslendirirken salon adeta kendinden geçti. “Bir daha!”’ nidaları yükselen salonu kıramayan Ülgen izleyicileri kırmayarak isteklerini yerine getirdi.

Projede görev alan müzikseverler Aksaray Valisi Ali Mantı ve Milletvekili Cengiz Aydoğdu tarafından takdim edilen teşekkür belgelerini aldılar. Teşekkür takdimi ardından “Aksaray İçin Çal 2” ve “Aksaray İçin Çal 3” gösterime sunuldu. Genç Osman’ın Şehadetinin de unutulmadığı törende, bizzat Vali Mantı’nın da vokallik yaptığı “Aksaray İçin Çal 3-Genç Osman” izleyenler tarafından çok beğenildi. Klip gösterimleri ve toplu fotoğraf çekimi ardından gece son buldu.

Haber/Foto: A. Kuzey Kıbrıs

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA